Grafická verzia

Slovenskí ragbisti na ME splinili stanovený cieľ

3.6.2013

Na štvrtom mieste skončili v B-divízii ME slovenskí ragbyoví reprezentanti. V metropole Lotyšska Rige najskôr vo svojej B-skupine zvíťazili nad Estónskom 24:21 a Lichtenštajnskom 26:10 a v boji o prvenstvo v skupine prehrali s Nórskom 7:26.

V ďalšej fáze nestačili na víťaza A-skupiny Lotyšsko, ktorému podľahli vysoko 0:34. V záverečnom súboji o konečné tretie miesto nestačili zverenci trénera Martina Šlosáreka na Luxembursko a po prehre 7:34 obsadili konečnú štvrtú priečku. V stretnutí o prvenstvo a postup do A-divízie zvíťazilo Lotyšsko nad Nórskom presvedčivo 52:0.

"Naša reprezentácia v rugby 7s, skončila na celkovom 4. mieste majstrovstiev Európy B-divízie v Rige, čím splnila svoj predturnajový cieľ, skončiť práve do štvrtého miesta," uviedol pre TASR generálny sekretár Slovenskej ragbyovej únie Vladimír Kubala. "V prvých zápasoch v skupine proti papierovo slabším súperom sme sa síce presadili, ale víťazstvá nad Estónskom a Lichtenštajnskom sa nerodili ľahko, keď sme vytvárali veľa zbytočných technických chýb. Náš najväčší súper v skupine a neskorší finalista Nórsko nám dal lekciu z efektivity, keď sme síce celý zápas boli pred jeho koncovou čiarou (5tkoviskom), ale nepodarilo sa nám skórovať. Súper nám dvakrát dal body, keď sme zbytočne stratili loptu v ich obrannom území a šprintom cez celé ihrisko bodoval."

Zdroj: TASR, 3. 6. 2013