Richard Varga v Madride na 22. mieste

3.6.2013

Uplynulý víkend sa konali preteky 4. kola majstrovstiev sveta v triatlone v španielskom Madride, kde ambasádor Národného športového centra Richard Varga obsadil medzi mužmi 22. priečku. V celkovom hodnotení sa Rišo posunul zo 46. na 34. miesto.

"Minulý rok si v Madride Richard potvrdil svojím 22. miestom definitívnu miestenku na olympijské hry v Londýne. Tento rok už trať poznal a vedel presne čo ho čaká. Po štarte sa ujal vedenia spoločne s Rusom Vasilievom. V druhej polovici plaveckej časti už prešiel do vedenia sám a snažil sa zrýchliť tak, aby mal čo najmenej konkurentov na bicykli. V prvom kole cyklistickej časti sa utvorila vedúca skupina 13 pretekárov. V druhom kole už prišiel únik Angličana Johnatana Brownleeho aj s ďalšími štyrmi pretekármi. Richard tento únik nezachytil, nakoľko bol blokovaný ruskými pretekármi. Počas celého druhého kola sa Rišo pokúšal vrátiť do úvodnej skupiny, no nepodarilo sa. Vedúca päťčlenná skupina si do konca cyklistickej časti vytvorila 1:20 min náskok. Z druhého depa  Rišo vybehol na čelných pozíciách a pustil sa do bitky o čo najlepšie umiestnenie. O minútu rýchlejšim behom ako minulý rok na tejto trati skončil opäť  na 22. mieste," povedal Vargov osobný manažér Michal Varga.

Ďalšie preteky osemdielneho seriálu sú na programe 22. - 23. júna v kanadskom Edmontone.

Zdroj: NŠC, 3. 6. 2013