Grafická verzia

Richard Varga hodnotil prvú polovicu sezóny

5.6.2013

Dňa 4. 6. 2013 sa uskutočnila v priestoroch Národného športového centra tlačová konferencia Slovenskej triatlonovej únie (STU), na ktorej hodnotil prvú polovicu tohtoročnej sezóny slovenský reprezentant a ambasádor NŠC Richard Varga.

Richard informoval prítomných zástupcov médií o svojich pobytoch v Austrálii, na Novom Zélande a v americkom Boulderi, kde sa pripravoval nielen na preteky svetového pohára a seriálu MS, ale aj na nadchádzajúce vrcholy sezóny ME v tureckej Alanyi (11. – 16. 6.) a MS v šprinte v Hamburgu (20. – 21. 7.).

Ako zhodnotil aj prítomný prezident STU Jozef Jurášek, „...Richard zaznamenal najlepší doterajší výsledok slovenského triatlonistu na pretekoch svetového pohára, keď v austrálskom Geelongu obsadil výborné 9. miesto.“

Po peripetiách so zranením priehlavku a achilovky, však musel vynechať časť prípravy, čo sa pravdepodobne odrazilo aj na Rišových posledných výsledkoch – 18. miesto na pretekoch MS v Aucklande a 22. miesto v Madride.

Richardov brat a manažér Michal Varga tiež prítomných informoval o jeho plánovanom tréningovom pobyte vo švajčiarskom St. Moritzi, kde sa má opäť pripravovať s olympijskými medailistami z Londýna 2012, bratmi Brownleeovcami, ako aj o jeho štarte na pretekoch seriálu MS v rakúskom Kitzbüheli, kde organizátori pripravili doteraz najťažšiu triatlonovú trať na svete. Tá je situovaná do nadmorskej výšky 1300 až 2100 m, následkom čoho budú jednotlivé vzdialenosti skrátené na 1 km plávania, 11,5 km cyklistiky s extrémnym prevýšením až 800 m a 3 km v bežeckej časti.

Ako jeho brat poznamenal, „...Rišovi náročné trate vyhovujú, preto verím, že na tomto podujatí môže zaznamenať výraznejší úspech.“

Zdroj: NŠC, 4. 6. 2013

Obrázková galéria