Dokonalý sen slovenských hokejbalistov realitou, máme zlato!

10.6.2013

Slovenskí hokejbalisti sa druhýkrát v histórii stali majstrami sveta, keď v nedeľňajšom finále svetového šampionátu vyhrali v kanadskom St. John's nad obhajcom titulu Českom 2:1.

Slováci si v očakávanom finálovom derby poradili s Českom vďaka gólom Borisa Oravca a Jaroslava Martinusíka a nadviazali na zlatú radosť svojich krajanov ešte z roku 1999 z MS vo Zvolene. Pred dvoma rokmi v Bratislave si slovenskí reprezentanti vybojovali bronz. Slováci na každom z doterajších desiatich šampionátov získali medailu (2-2-6) a v nedeľu Čechom prekazili oslavy majstrovského hetriku.

Slovenskí hokejbalisti získali aj individuálne ocenenia. Brankár Stanislav Petrík sa stal najužitočnejším hráčom šampionátu, Marek Slovák jeho najlepším útočníkom a najlepším strelcom.

Tretie miesto obsadili Kanaďania, ktorí zdolali v zápase o 3. miesto Portugalsko 7:3.

Zlaté medaily neobhájil hokejbalový výber žien, ktorý podľahol vo finále Kanaďankám 0:2 a z MS si tak privezie strieborné medaily.

Zdroj: TASR, 9. 6. 2013