Grafická verzia

Varga si vystrieľal víťazstvo v trape

12.6.2013

Slovenský športový strelec Erik Varga triumfoval v trape na podujatí Svetového pohára v cyperskej Nikózii. Vo finálovom súboji remizoval s Josipom Glasnovičom 14:14, no v následnom dramatickom rozstrele zdolal Chorváta 13:12.

"Bola to dlhá súťaž, hlavne dnešný deň, bol som tu od rána. Je tu teplo a fúka vietor. K tomu dlhé finále a ešte dlhší rozstrel, takže to bolo dosť namáhavé. Ale o to lepší pocit je, keď človek vyhrá prvé miesto. Je to taký balzam na dušu. Oplatilo sa tu vydržať a prekonať to," uviedol.

Tridsaťsedemročný reprezentant obsadil v dvojdňovej kvalifikácii tretiu priečku výkonom 122 bodov, čím si zabezpečil účasť v utorňajšom finálovom kole. V ňom minul iba jediný terč, pričom od neho lepšie zastrieľal len Glasnovič, ktorý trafil všetkých pätnásť, a prebojoval sa tak do duelu o zlato. V ňom nakoniec chorvátskeho reprezentanta zdolal v rozstrele.

"Bola tu veľmi dobrá konkurencia, vo finále som mal veľmi dobrého súpera. Musel som vydržať ten tlak. V rozstrele som sa cítil dobre, už ani vietor nefúkal tak ako celý deň, takže som mal aj šťastie. Som rád, že to vyšlo. Znamená to pre mňa veľa. Podľa mňa je vyhrať Svetový pohár niekedy ťažšie, ako vyhrať majstrovstvá sveta. Je to veľký úspech aj vzhľadom na podmienky, aké máme my a aké majú ostatní svetoví strelci. Takže je to excelentný výsledok," dodal.

Po náročnom programe od začiatku roka si chce Varga v najbližších týždňoch oddýchnuť: "Už je toho veľmi veľa, takže si chcem trošku odpočinúť. Potom sa už sústredím na ME a na MS v Peru. To sú ďalšie ciele."

V súboji o bronzovú priečku zvíťazil Rus Alexej Alipov nad Čechom Jiřím Liptákom 15:13.

Z ďalších dvoch slovenských reprezentantov dopadol lepšie Marián Kovačócy, ktorý obsadil s nástrelom 119 bodov 11. miesto. Mário Filipovič obsadil 44. priečku (115 b).

Zdroj: TASR, 11. 6. 2013