Bravúrny kvalifikačný vstup dvadsaťjednotky: Luxembursku nadelila sedmičku

12.6.2013

Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov vykročila do bojov v 3. skupine kvalifikácie ME 2015 vysokým víťazstvom 7:1 v Ettelbrucku nad rovesníkmi domáceho Luxemburska.

Slováci si nemohli želať lepší vstup do zápasu, už v 1. min sa presadil útočník trnavského Spartaka Ivan Schranz po prihrávke Lukáša Szaba. V 14. min zvýšil na rozdiel dvoch gólov opäť Schranz. O tri minúty neskôr už bolo prakticky rozhodnuté, tretí gól Slovákov strelil stredopoliar MŠK Žilina Jakub Paur. V 27. min fauloval Christophe de Sousa vo vlastnom pokutovom území Szaba a hlavný rozhodca Bardhyl Pashaj z Albánska nariadil penaltu. Tú premenil ďalší "Žilinčan" v zostave Michal Škvarka a bolo 4:0. Hrdina duelu Schranz zavŕšil v 37. min hetrik, keď dokázal zužitkovať prihrávku od kapitána Richarda Lásika.

Po zmene strán sa dostali k slovu aj domáci hráči, v 53. min znížil striedajúci Antonio Luisi. Slováci však nepoľavili a o sedem minút bol rozdiel skóre opäť paťgólový - po asistencii Milana Lalkoviča skóroval záložník FK Ústí nad Labem Patrik Hrošovský. Definitívnu bodku za stretnutím dal obranca Slovana Liberec Michal Janec, ktorý sa presadil po prihrávke Lukáša Pauscheka.

Galádovci po štyroch prehrách v príprave (3x 0:1 s Rakúskom, Českom, Izraelom, 1:2 so Slovinskom) zabrali v správnom čase. Najbližšie sa mladí Slováci predstavia v rámci kvalifikačných bojov 9. septembra doma proti Gruzínsku.

Zdroj: TASR, 11. 6. 2013