Grafická verzia

Pištej po ME: "S medialou sme spokojní, ale chceli sme zlato"

18.6.2013

So zmiešanými pocitmi sa vrátila z ME v mixoch v Rumunsku stolnotenisová dvojica Ľubomír Pištej a Barbora Balážová. Slovenský pár sa prebojoval v Buzau až do finále, v ktorom bola nad ich sily česká dvojica Antonín Gavlas a Renata Štrbíková.

Aj napriek prehre sú strieborné medaily pre Slovensko samozrejme obrovským úspechom. "Celý šampionát hodnotím pozitívne, keďže získať medailu na takýchto podujatiach nebýva ľahké. Po prehratom finále sme boli sklamaní a trošku to pretrváva doteraz. Zlato bolo na dosah, takže to zamrzí. Ale túto medailu by som zaradila na najvyššie priečky medzi mojimi úspechmi," povedala Balážová.

Aj Pištej zdôraznil: "Chceli sme zlato. Česi boli určite zdolateľní. Ja osobne som považoval za favoritov nás. Herne nám však nesadli. S medailou sme ale spokojní. Je to pre nás prvá a verím, že nie posledná medaila."

Pištej s Balážovou počas celého šampionátu predvádzali špičkové výkony. V konkurencii devätnástich párov potvrdili svoje deblové kvality už triumfom v základnej C-skupine bez jedinej prehry. Vo vyraďovacích bojoch potom zdolali vo štvrťfinále Talianov Alessandra Baciocchiho a Giorgiu Piccolinovú 4:1 a v semifinále po rovnakom výsledku aj domácich reprezentantov Andreia Filimona a Elizabetu Samaraovú.

S ich výkonom bola spokojná aj trénerka Valentina Popovová: "Samozrejme, čakala som, že môžeme dosiahnuť aj viac. Nič im však nemôžem vyčítať, pracujú výborne, navzájom sa povzbudzujú. Som spokojná, ako hrajú. Verím, že nabudúce siahneme aj na zlato." Pod ich úspech sa podpísal aj fakt, že dvojica si rozumie nielen po športovej, ale aj ľudskej stránke.

"S Ľubošom sme začali hrávať pred rokom. Úplne sme si sadli a rozumieme si. Vždy sa navzájom potiahneme. Je to asi najlepší partner, akého som mala," dodala Balážová, ktorú už v lete čaká letná univerziáda v Rusku.

Zdroj: TASR, 17. 6. 2013