Grafická verzia

Slovenský štvorkajak definitívne končí

21.6.2013

Posádka „olympijského“ štvorkajaka Peter Gelle, Martin Jankovec, Erik Vlček a Juraj Tarr definitívne odchádza zo scény „veľkej“ rýchlostnej kanoistiky.

„Už neabsolvujeme ani ´rozstrelové´ preteky s mládežníckou posádkou pretekárov do dvadsaťtri rokov, ktoré sa mali začiatkom júla uskutočniť na Zemníku,“ zvestoval šokujúcu informáciu jeden z ťahúňov posádky Erik Vlček.

„Dospeli sme k tomuto rozhodnutiu po dlhom zvažovaní všetkých pre a proti. Skúsime to s Ďurom Tarrom v dvojkajaku, sme pripravení aj na alternatívu, že ostaneme tento rok bez majstrovstiev sveta,“ dodal sedemnásobný majster sveta a desaťnásobný kontinentálny šampión.

Momentálne sa spoločne so spomínaným Jurajom Tarrom pripravujú v Komárne a skladajú plán spoločných štartov. „Tento týždeň sme si dali taký menší oddych. Znížili sme tréningové dávky, na vode jazdíme iba raz denne v singloch, k tomu si pridávame ďalšie doplnkové športové aktivity, najmä bicykel. Potrebujeme nielen fyzicky zregenerovať, ale aj si poriadne prečistiť hlavy, nabrať novú motiváciu. Neskrývam, som z posledných výsledkov sklamaný,“ pokračoval jeden z historicky najlepších slovenských rýchlostných kanoistov.

Nedávne majstrovstvá Európy v portugalskom Montemor-o-Velho, na ktorých slovenský štvorkajak skončil na 1000 m až na ôsmom mieste, boli zrejme tou povestnou poslednou kvapkou. Spoločný štart na majstrovstvách sveta v Duisburgu na prelome augusta a septembra v štvorkajaku definitívne vypustili z hlavy.

„Nemá to zrejme význam siliť ďalej. Už som sa s tým pomaly vyrovnal. Chceme teraz štartovať na Nováckej päťstovke (6. a 7. júla - pozn.) a vybojovať si účasť na svetovom šampionáte v K2 na 500 m. No a potom na majstrovstvách Slovenska v Piešťanoch (9. - 11. augusta - pozn.) zabojovať aj o kilometrovú trať. Vieme, že ideme do rizika. Opakujem však, že počítame aj s možnosťou, že ostaneme úplne bez účasti v Duisburgu,“ uzavrel Erik Vlček.

Zdroj: SITA, 20. 6. 2013