Tomáš Štolc s Máriom Šnúrikom druhí v Lugáne

28.6.2013

Na medzinárodnom turnaji juniorov do 14 a 18 rokov, ktorý sa konal v dňoch 13. – 16. júna 2013 obsadili členovia Zväzového centra prípravy talentovanej mládeže v boccii, športe raffa dve druhé miesta a jedno tretie miesto.

Vo finále turnaja do 14 rokov prehral Tomáš Štolc so svojim súperom zo Švajčiarska tesne 10:12, keď o konečnom osude zápasu rozhodla posledná hra za stavu 10:10. Lepšie nervy mal mladý Švajčiar z Lugána, ktorý nakoniec porazil Tomáša 12:10.

V druhom finále hráčov do 18 rokov nastúpili proti sebe dvaja neporazení hráči. Aj toto finále malo slovenskú účasť vďaka Máriovi Šnúrikovi. Švajčiarsky hráč mal viac z hry, poznal syntetickú dráhu a to rozhodlo, keď v hodinovom zápase porazil Mária Šnúrika 12:6. Ale mladí Slováci, ktorí sú z lučenských klubov a naposledy sa umiestnili na majstrovstvách Európy družstiev v San Maríne na 6. mieste, nesklamali. Opäť podali spoločne s Patrikom Pavčom (v kategórii juniorov do 18 rokov obsadil krásne 3. miesto) vo Švajčiarskom Lugáne veľmi dobré výkony, za ktoré sa slovenská boccia nemusí hanbiť!

Zdroj: Slovenská asociácia boccie, 28. 6. 2013