Kazaň 2013: Kučera vo finále na 400 m prekážok

10.7.2013

Na svetovej univerziáde v ruskej Kazani postúpil Martin Kučera do finále na 400 m prekážok v osobnom rekorde 49,91 s. Dvadsaťtriročný študent Univerzity Komenského bežal prvýkrát pod hranicou 50 sekúnd. V druhom semifinále dobehol na 5. mieste, ale vďaka času postúpil medzi osem najlepších. Priblížil sa k B-limitu na štart na augustových majstrovstvách sveta v Moskve (49,60). V historických slovenských tabuľkách sa Kučera zaradil na 2. miesto, národný rekord ešte z roku 1989 drží Jozef Kucej (48,94).

V rozbehoch na 200 m skončil hneď v prvom Roman Turčáni na 2. mieste a postúpil do medzibehov. V celkovom poradí prvého kola obsadil 27. priečku časom 21,89 s. Popoludní už v medzibehoch Turčáni na štarte chýbal.

V súťaži džudistov Martin Zagorov obsadil 9. miesto v hmotnosti do 73 kg. Zagorov mal na ruských tatami v prvom kole voľný žreb, v ďalších dvoch potom zvíťazil nad Eetu Laamanenom z Fínska a Miralim Šaripovom z Uzbekistanu. V boji o postup do semifinále nestačil na Attilu Istvána Ungvariho z Maďarska a pokračoval v repasáži, v ktorej prehral s Mongolom Dulguunom Davaasurenom.

Darilo sa tenistkám, Nikola Vajdová si v zápase 2. kola poradila s Hariniony Andriamanarivovou z Madagaskaru 6:0, 7:5. Karin Morgošová zdolala v rovnakej fáze Anastasiu Prenkovú z Turkménska dvakrát 6:1. V 2. kole štvorhry žien vyhrali Morgošová s Vajdovou nad Prenkovou s Mammetgulyjevovou 6:0, 6:4.

Hneď po prvom kole sa lúčili s turnajom bedmintonistov Monika Fašungová a Jarolím Vícen. Fašungová prehrala s Kan Wing Sum z Hongkongu 0:2 (-16, -20), Vícen nestačil na Goh Soon Huata z Malajzie (0:2 /-14, -22/). V belt zápasení v kategórii do 80 kg vypadol Eduard Vidra hneď v prvom kole s Domanom Zimkusom z Litvy (0:4).

Zdroj: TASR, 9. 7. 2013