Grafická verzia

Vo finále K2 na 200 m Zaťko a Beňo strieborní

15.7.2013

Slovenskí rýchlostní kanoisti Miroslav Zaťko a Ľubomír Beňo získali v pondelok strieborné medaily na 27. Svetovej letnej univerziáde v Kazani vo finále K2 na 200 m. Pred Slovákov sa dostali len suverénne víťazní Rusi Jurij Postrigaj a Alexander Djačenko, ktorí mali pred Zaťkom s Beňom náskok 1,437 sekundy. Tretí finišovali Poliaci Sebastian Szypula, Dawid Putto (+1,603).

Pre slovenské duo bola 200-ka hlavná trať, v pondelok popoludní sa ešte predstavia vo finále na 500 metrov. "Podmienky vo finále vyšli dobre. Už sme tu celý týždeň a stále nám fúkal protivietor a z pravej strany, ale vo finále nám to fúklo z opačnej a zozadu, takže dobré. Rusi boli suverénni, sú to olympijskí víťazi, majstri sveta aj Európy. My sme šťastní za druhé miesto. Trochu sme to aj očakávali, verili sme si a chceli sme medailu. Pretekali sme na požičanej lodi, nebola zlá, ale nebolo to ani ideálne. O to viac sa tešíme z medaily. Dvestovka je naša hlavná trať, na tú sme sa sústredili a 500-ka, uvidíme. Určite sa do toho ale oprieme," povedal Ľubomír Beňo.

Na slová reprezentačného kolegu nadviazal aj Miroslav Zaťko: "Pre mňa osobne je to veľký úspech. Trafili sme štart a prvá stovka nám vyšla dobre. Potom sme sa začali kývať, druhá polovica už bola náročnejšia, dochádzajú sily, ale zvládli sme to. Sme šprintéri, 200-ka bola priorita, ale uvidíme, čo prinesie 500-ka."

Zdroj: TASR, 15. 7. 2013