Grafická verzia

EYOF 2013: Úspešný vstup tenistov

16.7.2013

V rámci prvého dňa súťaží na XII. letnom európskom olympijskom festivale mládeže (EYOF) v holandskom Utrechte sa zo slovenskej výpravy v najlepšom svetle predstavili tenisti. Lukáš Klein a Tomáš Liška už síce v dvojhrách vypadli, ale suverénne si počínali v štvorhre a po víťazstve 6:1, 6:0 postúpili do ďalšieho kola.

"Lukáš Klein sa držal celý zápas, jeho španielsky súper patrí do európskej špičky. S jeho výkonom môžeme byť spokojní," citoval www.olympic.sk trénera tenistov Michala Macka: "Tomáš Liška mal rovnako veľmi ťažkého súpera zo Švédska, ktorý patrí k favoritom turnaja. Obaja získali veľké skúsenosti. Vo štvorhre sa im darilo lepšie, keď vyhrali pomerne hladko."

Úspešný vstup zaznamenali slovenské tenistky. Druhá nasadená na turnaji Tereza Miháliková zvíťazila 6:1, 6:0 a Viktória Kužmová 6:2, 6:2 a obe sú vo štvorhre nasadené ako jednotky.

Nedarilo sa basketbalistkám, ktoré mali do zápasu s Holandskom veľmi zlý vstup (0:7, 6:31) a ani zlepšený výkon v druhom polčase neodvrátil ich prehru v pomere 58:72. "Mali sme katastrofálny vstup do zápasu, čo malo obrovský vplyv na celý jeho priebeh," povedal pre oficiálnu stránku SOV tréner Miroslav Michalík: "Prvá štvrtina sa skončila 6:31 a pri takom stave sa veľmi ťažko bojuje. Nabúralo im to sebavedomie, disciplínu a všetko išlo dole. Na druhej strane v tretej a štvrtej štvrtine sme videli to, čo by sme chceli hrať, čo očakávame od dievčat, ale v konečnom dôsledku to správny efekt nemalo. Môžeme teda konštatovať, že sme vybuchli v hlavách."

V súťaži atlétov postúpil do finále len diskár Pavol Ženčár, v rozbehu na 100 m neuspel Tomáš Pecko a na 400 m ani Michal Kučera. V hode kladivom Andrea Mäsiarová štartovala priamo vo finále, keď do neho posunuli všetkých 14 kladivárok, ale skončila v ňom na poslednom mieste. Michaele Peškovej v behu na 400 m nestačil na postup do semifinále ani osobný rekord 58,30. Na stovke skončila svoje účinkovanie Natália Ostrožlíková a rovnako pochodila v diaľke Natália Lipková. Portál olympic.sk ďalej informuje, že prezident Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Jacques Rogge sa v pondelok pred obedom stretol so 49 športovcami zo všetkých krajín, ktoré majú svoje zastúpenie v Utrechte. Za Slovensko sa na stretnutí zúčastnil plavec Ivan Fratrič. Letný EYOF v Holandsku je zároveň posledným olympijským podujatím, ktoré sa v Európe koná počas prezidentovania Jacquesa Roggeho. Pri tejto príležitosti odovzdali Európske olympijské výbory (EOV) prezidentovi MOV dar a poďakovali mu za odvedenú prácu.

Zdroj: SITA, 16. 7. 2013