Grafická verzia

Kazaň 2013: Hyblerová získala v športovej puške bronz

17.7.2013

Slovensko získalo v utorok na 27. Svetovej letnej univerziáde ďalší kov, o ktorý sa postarala bronzová strelkyňa Jana Hyblerová. V športovej puške 60 žien získala zlatú medailu Japonka Mai Toiši.

"Som šťastná. Pretek bol veľmi namáhavý, ale snažila som sa robiť svoju prácu tak, ako vždy. Nakoniec sa mi to podarilo," uviedla bronzová strelkyňa. Vzhľadom na konečné skóre mohla skončiť slovenská reprezentantka aj na najvyššom stupienku, od boja o zlatú medailu ju delil jeden presný výstrel. "Trošku ma to mrzí, ale som vďačná aj za tretie miesto. Niekoľkokrát som v kariére skončila štvrtá a konečne sa mi podarilo získať medailu," dodala dvadsaťjedenročná Hyblerová, pre ktorú to bol prvý veľký úspech na svetovej scéne: "Je to moja prvá medaila na podujatí zvučného mena. Som veľmi rada."

Slovensku patrí v medailovej bilancii 35. priečka so ziskom šiestich cenných kovov (1-3-2). Prvú medailu na univerziáde v Rusku získal pre Slovensko kladivár Marcel Lomnický, ktorý si zopakoval striebro z univerziády v Šen-čene 2011. Jozef Repčík sa tešil tiež zo strieborného kovu po finále behu na 800 m, pričom Martin Kučera ukoristil zlato v behu na 400 m cez prekážky v najlepšom osobnom čase 49,79. Celkovo štvrtú medailu a prvú bronzovú získali pre Slovensko na 27. Svetovej letnej univerziáde v Kazani športoví strelci v trape tímov. Slovenský tím v zložení Matúš Dudo, Michal Slamka a Boris Stanko nazbierali 329 bodov, pričom za víťaznými Talianmi zaostali o 22 bodov. Piaty kov a celkovo tretí strieborný získali kanoisti Miroslav Zaťko a Ľubomír Beňo, ktorý v K2 na 200 m skončili druhí.

Zdroj: TASR, 16. 7. 2013