Grafická verzia

Dominika Cibulková má tretí titul v kariére

30.7.2013

Slovenská tenistka Dominika Cibulková získala v pondelok ráno SEČ tretí singlový titul na okruhu WTA, keď triumfovala na hardovom podujatí v kalifornskom Stanforde.

Turnajová trojka v dramatickom finále po výbornom výkone po prvý raz v kariére zdolala najvyššie nasadenú Poľku Agnieszku Radwaňskú po dvaapolhodinovej trojsetovej bitke 3:6, 6:4 a 6:4. V rozhodujúcom dejstve dokázala vďaka obrovskej bojovnosti otočiť z 2:4 a 15:40. Cibulková odplatila svetovej štvorke krutú finálovú prehru 0:6, 0:6 z januárového turnaja v austrálskom Sydney a skorigovala vzájomnú bilanciu na 1:4.
      
Zverenke trénera Mateja Liptáka sa v Kalifornii darí. Vlani získala v Carlsbade druhú cennú trofej, od utorka ju čaká v tomto stredisku obhajoba titulu. Prvý turnaj na hlavnom profesionálnom okruhu vyhrala v októbri 2011 v Moskve. Vo finálových súbojoch v singli má teraz bilanciu 3:5. Zo Stanfordu si vďaka triumfu odnáša prémiu 125.000 USD a 470 bodov do svetového rebríčka WTA. V jeho pondelňajšom vydaní sa posunie z 25. na 21. miesto. V Stanforde sa stala "katom" sestier Radwaňských, vo štvrťfinále vyradila Agnieszkinu mladšiu sestru Urszulu. "Aga" má na zatiaľ na konte 12 titulov vo dvojhre, v januári nenašla premožiteľku v Sydney a v Aucklande.

Zdroj: TASR, 29. 7. 2013