Grafická verzia

Na MS v Moskve jedenástka atlétov, z toho piati chodci

30.7.2013

Na majstrovstvá sveta v Moskve, ktoré sa začínajú v Moskve 10. augusta, schválil v pondelok výkonný výbor SAZ menoslov 11 slovenských atlétov. Možnosť plnenia limitov sa uzatvorila 28. júla, niektorí sa ešte v hodine dvanástej usilovali splniť predpísané normy SAZ, no márne.

Ako posledný pribudol do zoznamu reprezentantov osemstovkár Jozef Repčík minulú stredu s béčkovým limitom v Tábore. Štartovať v Moskve mohli aj Katarína Berešová v maratóne i Miloš Bátovský v chôdzi na 50 km, no Berešovej tréningové manko po zranení bolo priveľké a Bátovský, taktiež s béčkovým limitom z vlaňajška, už ukončil aktívnu činnosť.

Ako povedal šéftréner Martin Pupiš, ktorý bude pôsobiť v Moskve aj ako vedúci výpravy, počet 11-tich atlétov trochu zaostal za jeho očakávaním. "Rátal som so 14-timi až 15-timi, škoda, že vo výprave nemáme výškara, či oštepára, chýba mi v nej aj diaľkárka Medgyesová, alebo zlatý zo Svetovej univerziády na 400 m prek. Martin Kučera."

Len piati splnili ostrý áčkový limit, z toho štyria chodci, ďalší akoby naberali dych pred tohtoročným vrcholom. "Limity boli dosť vypäté, a tak sa ani príliš nemožno čudovať," dodal Martin Pupiš. "Za príjemné prekvapenie by som označil šprintéra Závackého a aj chodkyňa Gáliková sa po materskej rýchlo vrátila do vrcholovej atletiky."

Hlavná časť výpravy poletí do Moskvy 7. augusta, individuálne Gáliková a Hrašnová s materskými povinnosťami, chodec Tóth 11. augusta, vzhľadom na dátum jeho pretekov na 50 km. V realizačnom tíme figurujú aj osobní tréneri J. Benčík, Dubovský, Cupák, Lopuchovský a Daniš, na kongrese IAAF bude v role delegáta pôsobiť prezident zväzu Peter Korčok.

Budú reprezentovať:

A - limit: Martina Hrašnová (kladivo) a chodci Mária Czaková, Anton Kučmín (20 km), Dušan Majdán, Matej Tóth (obaja 50 km)

B - limit: Jana Velďáková (diaľka), Dana Velďáková (trojskok), chodkyňa Mária Gáliková (20 km), Adam Závacký (100 m), Jozef Repčík (800 m), Marcel Lomnický (kladivo)

Zdroj: TASR, 29. 7. 2013