MS v plávaní: Klobučník bez finále, ale dosiahol životný úspech

2.8.2013

Slovenský reprezentant Tomáš Klobučník časom 2:11,56 min obsadil 14. priečku po štvrtkovom semifinále prsiarskej dvojstovky na 15. majstrovstvách sveta v plávaní v dlhom bazéne v španielskej Barcelone.

Dvadsaťtriročný zverenec Nemca Dirka Langeho lepšie zvládol predpoludňajšiu rozplavbu, v ktorej dohmatol v novom národnom rekorde 2:11,00 min a z desiateho miesta postúpil do semifinále. Odtiaľ sa do finále kvalifikovalo osem plavcov, najrýchlejší bol Maďar Dániel Gyurta (2:08,50). Klobučník potreboval na postup do okteta najlepších čas pod 2:10,01 min.

"Považujem to za môj životný úspech napriek tomu, že sa mi nepodarilo postúpiť do finále. Skúsil som sa držať s ostatnými borcami, ale na poslednej päťdesiatke mi došli sily. Aj tak je to môj druhý najlepší čas v živote. Plávanie ide stále dopredu, pred dvoma rokmi by som bol časom 2:11,00 na MS na piatom mieste, dnes to nestačí ani na finále. Som šťastný, že som mohol reprezentovať Slovensko na týchto majstrovstvách sveta," uviedol Tomáš Klobučník.

Topoľčiansky rodák si vo štvrtok vynahradil sklamanie zo stovky, kde v nedeľu obsadil až 27. priečku časom 1:01,37 min, ktorým zaostal za postupom do semifinále i rekordom SR. Na predchádzajúcich MS 2011 v čínskom Šanghaji ani jeden slovenský pretekár nepostúpil z rozplavieb aspoň do semifinále. Klobučník splnil v Barcelone A-limit na toto podujatie (cestoval tam s "béčkom"), ktorý mu zabezpečí vrátenie 10% nákladov ako spoluúčasť a financie spojené s prípravou na MS vo výške 1500 eur, uviedla Slovenská plavecká federácia na svojom webe.

Zdroj: SITA, 1. 8. 2013