Grafická verzia

Klobučník sa po úspechoch vo SP teší na oddych

13.8.2013

Vynikajúcimi výkonmi sa na pretekoch plaveckého Svetového pohára FINA  v krátkom bazéne v holandskom Eindhovene a nemeckom Berlíne prezentoval slovenský reprezentant Tomáš Klobučník.

Dvadsaťtriročný zverenec nemeckého odborníka Dirka Langeho sa až päťkrát zo šiestich pokusov prebojoval do finále a celkovo štyrikrát vylepšil vlastné národné maximum vo všetkých prsiarskych disciplínach v krátkom bazéne. Nové hodnoty rekordov SR majú hodnotu 27,12 s v šprinte na 50 m, na 100 m 58,43 s a na 200 m 2:06,65 min. Mladého pretekára teraz čaká oddych po náročnom súťažnom období, keď pred pretekmi SP štartoval aj na majstrovstvách sveta v Barcelone.

"Sezóna sa končí! Na cestách som bol vyše mesiac. Myslím si, že sezóna bola výborná. Absolvoval som veľa pretekov, nabral mnoho skúsenosti, spoznal skvelých ľudí. Zlepšil som osobné aj slovenské rekordy na všetkých mojich tratiach. Dostal som sa do semifinále na majstrovstvách sveta, skončil 14. na svete. Tiež sa mi podarilo postúpiť do finále na Svetovom pohári v Eindhovene a Berlíne, spolu päťkrát," uviedol rodák z Topoľčian.

"Myslím si, že to bola zatiaľ najlepšia sezóna v mojom živote. Teším sa na oddych a samozrejme na ďalšiu sezónu. Ďakujem všetkým za veľkú podporu. Je čas užiť si leto," dodal Tomáš Klobučník, ktorý je okrem všetkých prsiarskych disciplín držiteľom slovenských rekordov aj v polohových pretekoch na 100 a 200 metrov.

Zdroj: TASR, 12. 8. 2013