Na MS Gelle a Vlček s Tarrom

14.8.2013

Slovensko by na MS v Duisburgu (28. 8. - 1. 9.) mali reprezentovať na 1000-metrovej trati aj Peter Gelle v K1 a dvojkajak Erik Vlček a Juraj Tarr. Nomináciu musí ešte potvrdiť dnes prezídium Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky (SZRK). O miestenkách na MS sa rozhodlo včera v internej kvalifikácii v českých Račiciach.

V K2 vyhrali Vlček s Tarrom (ŠKP Bratislava), ktorí zdolali osádku trenčianskej Dukly Jankovec, Gelle takmer o tri sekundy. Pôvodne sa malo v Račiciach bojovať aj o jedno miesto v K1 na 1000 m, ale duel štyroch najlepších z víkendových M-SR zrušili. Miestenku získal slovenský šampión Peter Gelle.

"Keďže Juraj Tarr si vybojoval miestenku už v dvojkajaku, rozhodol sa nebojovať o miestenku v singlovej súťaži. Po rozhodnutí trénerov sa preto rozstrel neuskutočnil a v návrhu nominácie v K1 by mal figurovať Peter Gelle," informoval generálny sekretár SZRK Boris Bergendi.

Zdroj: Denník Šport, 14. 8. 2013