ERFC 2013 Dubnica: bronz aj zlato pre Slovensko

15.8.2013

Po dlhom čakaní sa podarilo pre Slovensko v Rally lietaní zabezpečiť vôbec prvú medailu v tomto leteckom športe.

Za tretie celkové miesto na 9. Majstrovstvách Európy v Rally lietaní, ktoré sa uskutočnili na letisku v Dubnici nad Váhom (4. - 9. augusta 2013) v "Advanced" kategórii, ju získala posádky v zložení Ing. Ján Šabľa a Ing. Peter Zavadský. Zlato získali spoločne s ďalšou mladou posádkou Boris Vittek a Martin Nevidzan v bodovaní tímov.

V kategórii "Unlimited" sa našim posádkam príliš nedarilo. V prípade Roberta Šošovičku a Štefana Genzského zohrali hlavnú úlohu pristátia v prvej etape, kde zabudli ostruhu, čo im prinieslo hneď 2 x 210 bodov za dve pristátia. Ján Šabľa ml. a Dalibor Gonda naopak nezvládli záver a priebežné 6. miesto pokazili vývrtkou a tým aj uzavreli slovenskú možnosť bodovať aj v tejto kategórii.

Treba však povedať, že pre slovenské posádky začína byť prvá desiatka a medailové uniestnenia na medzinárodných podujatiach čoraz bližšie.

Všetky výsledky a galériu fotografií nájdete na oficiálnej stránke podujatia (pozri tu).

Súťaž, ako aj účasť slovenskej reprezentácie boli zabezpečené aj s prispením MŠVVaŠ SR.

Zdroj: SNA, 15. 8. 2013