Grafická verzia

Do Dubnice lákajú medailisti z MS a Bolt

21.8.2013

Na Atletickom moste v Dubnici nad Váhom sa dnes predstaví nielen slovenská špička, ale aj jedenásť medailistov z nedávno ukončených majstrovstiev sveta v Moskve.

Organizátori tradičného atletického mítingu mali tento rok problémy s finančným pokrytím podujatia, ale jedenásty ročník sa, aj keď v skromnejších podmienkach, uskutoční. Najväčším lákadlom Memoriálu Zdeňka Hrbáčka je tretí muž šprintu na sto mestrov z Moskvy - Jmajčan Nesta Carter. Držiteľ vlaňajšieho rekordu dubnického mítingu pridal na svetovom šampionáte k individuálnemu bronzu aj zlato v šafete.

Práve od behu na sto metrov si organizátori veľa sľubujú. Na štart sa totiž okrem Cartera postavia aj ďalší dvaja skvelí šprintéri, ktorí zvládajú stometrovú trať pod desať sekúnd - tridsaťsedemročný Kim Collins a Američan Mike Rodgers. "Chceme vidieť prvý raz na Slovensku stovku pod desať sekúnd," vysvetľuje riaditeľ Atletickjého mosta 2013 Alfons Juck. Vlani namerali víťaznému Carterovi čas 10,01 s.

Okrem rekordného šprintu by organizátorov potešilo naplnenie ďalších troch cieľov - päť rekordov mítingu, päťtisíc divákov na tribúnach a prekonanie najlepšieho svetového výkonu histórie na 2000 m prekážok žien. O ten by sa mala postarať Keňanka Milcah Chemosová, zlatá z Moskvy v behu na 3000 m cez prekážky.

Veľmi kvalitne sú obsadené obe súťaže v hode kladivom, ktoré sú zároveň prvýkrát súčasťou prestížneho IAAF Hammer Throw Challenge. Medzi mužmi bude kompletnej trojici medailistov z Moskvy konkurovať olympijský víťaz z Pekingu Primož Kozmus, ale aj Slovák Marcel Lomnický. U žien sa Martina Hrašnová pobije o čo najlepší výsledok s piatimi finalistkami z ostatného svetového šampionátu.

V Dubnici sa predstaví aj Bolt. Nie však fenomenálny Usain, ale jeho otec Wellesley. Súčasťou mítingu bude aj rozlúčka s kariérou bývalého svetového rekordéra a olympijského víťaza v desaťboji Romana Šeberleho.

Zdroj: Denník Pravda, 21. 8. 2013