Grafická verzia

SP vo vodnom slalome: Striebro vo finále a celkový triumf Dukátovej. Zlato pre Hochschornerovcov

26.8.2013

Slovenská kajakárka Jana Dukátová obsadila vo finále K1 žien na pretekoch záverečného 5. kola Svetového pohára vo vodnom slalome v Areáli vodných športov Divoká voda v Čunove druhé miesto a to jej stačilo na celkový triumf v celoročnom seriáli.

Po rokoch 2009, 2010 a 2011 sa tak tešila už štvrtýkrát v kariére z prvenstva. V Čunove ju zdolala iba olympijská víťazka z Londýna Francúzka Émilie Ferová, bronzová priečka v nedeľných pretekoch i v konečnom poradí patrila Nemke Jasmin Schornbergovej.

Elena Kaliskej sa jazda nevydarila podľa predstáv. Nielenže bola o takmer tri sekundy pomalšia ako v predpoludňajšom semifinále, ale k dosiahnutému času jej rozhodcovia pripočítali aj štyri trestné sekundy za nedovolené dotyky tyčí na dvoch bránkach. Vo výsledkovej listine finále sa zaradila na 8. priečku.

O obrovskej smole môže hovoriť Jessica Foxová. Devätnásťročná rodáčka z francúzskeho Marseille v drese Austrálie bola pred poslednými pretekmi líderkou celkovej klasifikácie a mala to "rozohrané" na zlaté double, keďže už v sobotu si zaistila triumf v C1. Vo finále K1 však vynechala poslednú 23. bránku na trati a bolo po jej nádejach.

Súrodenci Pavol a Peter Hochschornerovci suverénne zvíťazili vo finále C2 na pretekoch záverečného 5. kola Svetového pohára vo vodnom slalome v Areáli vodných športov Divoká voda v Čunove. V rozhodujúcej jazde predviedli parádnu jazdu a o takmer jeden a pol sekundy zdolali strieborných Jonáša Kašpara s Markom Šindlerom z Česka. Celkovými víťazmi tejto kategórie sa stali Gauthier Klauss a Matthieu Peche z Francúzska, ktorým stačilo v nedeľných pretekoch na potvrdenie triumfu aj tretie miesto. Hneď pod pódiom pre medailistov skončili Tomáš Kučera s Jánom Bátikom, bratranci Ladislav a Peter Škatnárovci obsadili vo finále ôsme miesto.

Zdroj: SITA, 25. 8. 2013

Záznam zo súťaže K1 žien pozri tu.

Záznam zo súťaže C2 mužov pozri tu.