Vargovi sa v Štokholme opäť darilo

26.8.2013

Slovenský reprezentant Richard Varga obsadil 7. miesto v siedmych pretekoch osemdielneho seriálu majstrovstiev sveta v triatlone v Štokholme.

Vo švédskej metropole sa slovenskej jednotke darí, pred rokom sa tam dostal prvýkrát v seriáli MS do elitnej desiatky (9. miesto), teraz toto umiestnenie ešte vylepšil. Tento rok už bol Varga aj šiesty v rakúskom Kitzbüheli.

Na rozdiel od vlaňajška, keď sa v Štokholme súťažilo v šprinte, sa tentoraz konali klasické preteky. Varga zvládol opäť výborne 1,5 km plavecký úsek, po ktorom vybiehal z vody ako prvý. Dlho sa pohyboval vo vedúcej skupine aj na bicykli. Na bežeckú časť vybiehal ako tretí. Na 10 km trati si vytvoril časom 31:24 min nový osobný rekord. "Som nesmierne šťastný, že sa stále viem zlepšovať. Pred pretekmi som sa cítil trocha unavený, keďže som sa presúval priamo zo sústredenia v St. Moritzi. Myslím, že som dobre pripravený a teraz sa môžem sústrediť na finále v St. Moritzi," povedal Richard Varga, ktorý sa v hodnotení majstrovstiev sveta posunul na 14. priečku.

Víťazom elitných pretekov mužov sa v Štokholme stal olympijský víťaz z Londýna Alistair Brownlee, ktorý dosiahol tento rok tretí triumf v seriáli MS. Na 2. mieste skončil Javier Gómez, tretí finišoval druhý z bratov Brownleeovcov Jonathan.

Zdroj: SITA, 25. 8. 2013