Grafická verzia

Zo Sloveniek v Kyjeve iba Kilianová

27.8.2013

Na tohtotýždňových 32. majstrovstvách sveta v modernej gymnastike, ktoré sa uskutočnia v termíne 28. augusta - 1. septembra v Kyjeve, bude Slovensko reprezentovať jediná pretekárka Xénia Kilianová. Šestnásťročná členka ŠOG Nitra (nar. 12. 5. 1997) odcestovala v nedeľu z Viedne do ukrajinskej metropoly spolu s trénerkou a mamou v jednej osobe Ľubov. Úradujúca majsterka Slovenska z aprílového šampionátu v Brne sa na MS 2013 predstaví v kvalifikácii viacboja, teda v cvičení so štyrmi náčiniami (obruč, lopta, kužele, stuha).

"Všetci by sme boli spokojní, keby Xénia zlepšila svoj súčet z júnových majstrovstiev Európy v Rakúsku, keď vo Viedni dosiahla v štvorboji 55,907 bodu. V Kyjeve však bude veľká konkurencia, nebude to vôbec jednoduchá úloha. Vo štvrtok by mala absolvovať prvé dve disciplíny, o deň neskôr ďalšie dve," uviedla pre agentúru SITA prezidentka Slovenského zväzu modernej gymnastiky (SZMG) Darina Kubeková. Podľa jej slov sa na tohtoročnom svetovom šampionáte budú rozdeľovať medaily za viacboj, jednotlivé disciplíny a za spoločné skladby. "Súťaž družstiev teraz nie je v programe," doplnila D. Kubeková.

"Sme radi, že v Kyjeve budeme mať zastúpenie. Xénia je súčasná slovenská jednotka, štart na vrcholnom podujatí ju môže posunúť ďalej v kariére. Hoci účasť vo finále viacboja či v rámci jednotlivých náčiní nie je v kvalitnom štartovom poli reálna, verím, že Xénia predvedie dobré zostavy a umiestni sa čo najlepšie," skonštatovala generálna sekretárka SZMG Silvia Rohlíčková.

Na predchádzajúcich MS 2011 vo francúzskom Montpellieri sa vo viacboji tešila zo zlata Ruska Jevgenija Kanajevová, ktorá však už skončila s aktívnou činnosťou. V Kyjeve budú patriť k favoritkám najmä reprezentantky z krajín bývalého Sovietskeho zväzu.

Zdroj: SITA, 26. 8. 2013