Grafická verzia

MS v rýchlostnej kanoistike: Veľká výzva pre dvojkajak Vlček, Tarr

28.8.2013

Vrcholom tohto roka v rýchlostnej kanoistike sú majstrovstvá sveta v Duisburgu, na ktorých bude od zajtra do nedele súťažiť aj 15 slovenských reprezentantov.

Hoci ešte nemajú za sebou vo dvojici žiadne vystúpenie na medzinárodnej scéne, predsa sa potichučky najviac očakáva od dvojkajaka Erik Vlček, Juraj Tarr, ktorý sa predstaví na kilometrovej aj polkilometrovej trati. "Veľmi náročné budú už rozjazdy, v každej z našich disciplín ich bude päť. Ešte ťažšie bude semifinále, odkiaľ postúpia priamo dve najrýchlejšie lode. Neviem, v akej situácii sa nachádzame, keďže Erik s Ďurom spolu ešte neštartovali ani vo Svetovom pohári, ani na ME. V Račiciach na tréningu však na kilometri dosiahli chlapci čas na úrovni zlatej londýnskej maďarskej lode, čo je povzbudzujúce. Šampionát je pre nás veľká výzva," povedal pred odchodom do Duisburgu tréner tejto dvojice Peter Likér.

Štvorkajak Marek Krajčovič, Matej Michálek, Gábor Jakubík, Viktor Demin vyhral v tomto roku majstrovstvá sveta i Európy v kategórii do 23 rokov. "Vrcholom bol pre nás svetový šampionát v Kanade. Po ňom rôzne okolnosti zapríčinili, že boli chalani rozhodení, nevládol medzi nimi v lodi potrebný súlad. Minulý týždeň určite neboli v optimálnej forme. Napriek tomu sa pokúsime uspieť čo najlepšie," skonštatoval tréner Felix Masár, ktorý verí v postup mladíkov do A-finále a za určitých okolností aj v dobrý výsledok.

O ten by sa z ďalšej časti slovenskej výpravy mohli zaslúžiť najmä kajakárky Ivana Kmeťová a Martina Kohlová v K2 na 500 metrov. Postup do A-finále by ako-tak kompenzoval ich olympijské sklamanie z Londýna, kde im jazda o medaily ušla iba o šesť stotín sekundy.

Zdroj: Denník Šport, 28. 8. 2013