Piasecký v Szombathely tretí vo finále na hrazde

10.9.2013

Slovenský reprezentant v športovej gymnastike Samuel Piasecký obsadil 3. miesto v nedeľňajšom finále na hrazde v maďarskom meste Szombathely. Na pretekoch "Hungarian Grand Prix" dostal 28-ročný košický rodák za svoju zostavu 14,250 bodu, do šesťčlenného finále postúpil zo 4. miesta (známka 13,800 b.). V tejto "kráľovskej" disciplíne zvíťazil Holanďan Epke Zonderland (15,950 b.), druhý bol jeho krajan Bart Deurloo (15,000 b.). "Samo zacvičil výborne, v porovnaní s kvalifikáciou sa zlepšil o 0,450 bodu. S jeho vystúpením som spokojný," informoval kouč slovenskej mužskej reprezentácie Martin Zvalo, ktorý je aj osobným trénerom najlepšieho gymnastu SR ostatných rokov.

V Szombathely sa vo výbornom svetle prezentovala aj Barbora Mokošová. Iba 16-ročná gymnastka Slávie UK Bratislava skončila v prostných na 5. priečke, arbitri ju ohodnotili známkou 12,450 bodu. V kvalifikácii bola deviata (11,600 b.), ale keďže v šesťčlennom finále mohli štartovať maximálne dve pretekárky z jednej krajiny, prebojovala sa aj do rozhodujúcich bojov. Z prvenstva sa tešila domáca Dorina Böczögöová (13,900 b.). "Bára sa v porovnaní s kvalifikáciou tiež výrazne zlepšila, jej piate miesto v prostných je veľmi cenné," pochválil M. Zvalo talentovanú slovenskú gymnastku. Mokošová si v sobotu pripísala na tomto podujatí aj 6. miesto vo viacboji so súčtom 48,317 bodu, triumfovala domáca Noémi Makrová (54,218 b.).

Zdroj: TASR, 8. 9. 2013