Grafická verzia

Slovenskí vodní slalomári získali na MS štyri cenné kovy

16.9.2013

Na svetovom šampionáte vo vodnom slalome, ktorý sa uskutočnil uplynulý víkend v pražskej Troji si slovenská výprava vybojovala štyri cenné kovy.

O jediné zlato sa postarala hliadka mužov 3xC1 v zložení Michal Martikán, Matej Beňuš a Alexander Slafkovský. Pre Martikána to bola v poradídesiata zlatá mediala zo svetových šampionátov a aspoň malá náplasť za vypadnutie v semifinále C1 mužov.

V tejto kategórii ho výborne zastúpil Alexander Slafkovský, ktorý vo finále predviedol bezchybnú jazdu a obsadil celkovo druhé miesto za víťazným Britom Davidom Florencom. Striebornú medailu si vypádlovala aj hliadka mužov 3xC2 Peter a Pavol Hochschornerovci, Ladislav a Peter Škantárovci a Tomáš Kučera s Jánom Bátikom.

Podobne ako v C1 aj kategórii C2 mužov nahradila favorizovanú posádku Hochschornerovcov ďalšia slovenská loď ladislava a petra Škantárovcov. Potom, čo sa trojnásobní olympijskí víťazi nedostali zo semifinále a skončili celkovo na 19. mieste, si bratranci Škantárovci čistou finálovou jazdou vybojovali jediný slovenský bronz na šampionáte a obhájili tak svoje umiestnenie z Čunova 2011.

K bronzu mala veľmi blízko aj kajakárka Jana Dukátová, pretože len dodatočná penalizácia spôsobila, že klesla na 4. miesto. Na štvrtom mieste sa Slovensko umiestnilo aj v medailovej bilancii krajín a to za víťazným Českom (3-3-0), Veľkou Britániou (2-1-1) a Austráliou (2-0-0).

Svoju medailovú zbierku bude mať náš najúspešnejší olympijský šport šancu rozíriť na budúci rok, keď sa MS uskutočnia v americkom Deep Creeku.

Zdroj: NŠC, 16. 9. 2013