Grafická verzia

Prezentácia slovensko-maďarskej kandidatúry 11. októbra v Bazileji

17.9.2013

Predstavitelia Slovenského zväzu hádzanej (SZH) pracujú na spoločnej kandidatúre Slovenska s Maďarskom na usporiadanie svetového šampionátu mužov v roku 2019. "Už najbližší piatok sa stretneme s maďarskými kolegami v Budapešti. Budeme rokovať o detailoch našej prezentácie, o nákladoch, ďalej si musíme ujasniť, kto bude čo presne zabezpečovať a nevynecháme ani otázky lobingu," uviedol prezident SZH Jaroslav Holeša.

Ako je známe, Medzinárodná hádzanárska federácia (IHF) rozhodne o organizátorovi MS 28. októbra na kongrese v katarskej Dauhe. Podľa slov Holešu čaká na všetkých uchádzačov ešte predtým - konkrétne 11. októbra - prezentácia v sídle IHF vo švajčiarskom Bazileji. "Už je aj vyžrebované poradie, v akom sa budú kandidátske krajiny prezentovať. My pôjdeme ako poslední. Či je to výhoda, zatiaľ nedokážem povedať," skonštatoval šéf SZH.

Slovensko-maďarská kandidatúra bude mať za súperov päť kandidujúcich krajín - Dánsko, Nemecko, Nórsko, Poľsko a Švédsko. Z pôvodného záujmu Macedónska zišlo. "Myslím si, že pre nás je to len dobré. Odpadol protivník so silnou sférou vplyvu na juhu kontinentu," dodal Holeša.

Zdroj: TASR, 16. 9. 2013