Grafická verzia

Pád v Osijeku nezabráni Piaseckému v štarte na MS

18.9.2013

Ani nepríjemný nedeľňajší pád pri finálovej zostave na hrazde v rámci Svetového pohára s názvom "Challenge Cup" v chorvátskom Osijeku nezabráni Samuelovi Piaseckému v štarte na blížiacich sa majstrovstvách sveta v športovej gymnastike, ktoré sa uskutočnia v dňoch 30. septembra - 6. októbra v belgických Antverpách.

"V strede svojej zostavy sa Samo ´odtrhol´ a škaredo spadol. Bol dosť otrasený, ale docvičil. Napokon to stačilo v kvalitnej konkurencii na ôsmu priečku so známkou 13,000 bodu," uviedol tréner slovenskej mužskej reprezentácie Martin Zvalo, ktorý je aj osobným koučom najlepšieho gymnastu SR ostatných rokov: "Pred finále menili ženské bradlá za mužskú hrazdu a tyč bola ´mastná´. Samovi sa šmykli ruky a padol na chrbát. Po návrate však už dnes trénoval, hoci krk a chrbát má dosť boľavý. Určite mu to nepridalo na psychike. Samo je však bojovník a jeho štart na svetovom šampionáte to neohrozí. V Antverpách sa predstaví vo dvoch disciplínach - na bradlách a na hrazde," poznamenal v pondelok podvečer Martin Zvalo, ktorý sa vyjadril k vystúpeniu 28-ročného košického rodáka v Osijeku:

"Štartoval na dvoch náradiach. Na hrazde bol v kvalifikácii ôsmy (14,225 b.), na bradlách trinásty (14,300 b.), pri doskoku sa však chytil rukami a prišiel tak približne o pol bodu. V prípade čistého záveru zostavy by na bradlách postúpil do finálovej osmičky. Napriek tomu som s jeho vystúpením v Chorvátsku spokojný."

Na MS 2013 v Belgicku sa okrem účastníka vlaňajších olympijských hier v Londýne, gymnastu VŠC Dukla Banská Bystrica Piaseckého predstavia aj dvaja členovia Slávie UK Bratislava Slavomír Michňák a Barbora Mokošová. Obaja sa zúčastnili aj na SP v Osijeku, v nabitej konkurencii však nepostúpili z kvalifikácie do osemčlenného finále.

Dvadsaťročný Michňák predviedol svoje zostavy v štyroch disciplínach - na koni bol 14. (14,125 b.), na hrazde 22. (13,475 b.), v prostných 27. (13,200 b.) a na bradlách obsadil v kvalifikácii 32. priečku (12,700 b.).

"Slavko predviedol výborného koňa aj hrazdu. Výborne zacvičil aj novú zostavu v prostných, ale spadol pri poslednom akrobatickom rade. Pád v závere mal aj pri zostave na bradlách. Na majstrovstvách sveta absolvuje kompletný viacboj," uviedol ďalej kouč Martin Zvalo.

Iba 16-ročná Barbora Mokošová skončila v Osijeku na kladine na 12. mieste (13,300 b.), na bradlách obsadila v kvalifikácii 15. priečku (12,450 b.), v prostných ju klasifikovali na 25. pozícii (11,500 b.).

"Barborka zacvičili výborne na kladine, myslím si, že v tejto disciplíne dostala na takomto významnom podujatí asi najvyššiu známku v kariére. Na postup do finále jej chýbalo pol bodu. Zanechala však veľmi solídny dojem," doplnil M. Zvalo na margo Mokošovej, ktorá na MS v Antverpách zacvičí kompletný štvorboj.

Zdroj: TASR, 17. 9. 2013