Slováci v generálke na ME prehrali s Rusmi

19.9.2013

Slovenská volejbalová reprezentácia mužov prehrala 0:3 s ruskými hráčmi v utorkovej generálke pred odchodom na majstrovstvá Európy v Dánsku a Poľsku.

V bratislavskej Aegon aréne NTC potvrdili úradujúci olympijskí šampióni a víťazi prestížnej Svetovej ligy Rusi úlohu jasného favorita a domácich hráčov vyprevadili z palubovky po setoch 25:20, 25:17, 25:20. Dodatkový set vyhrali Slováci 25:21.

Pondelkový neoficiálny prípravný zápas v Hant aréne v Bratislave vyhrali Rusi bez prítomnosti divákov rovnako 3:0. V stredu sa oba tímy spoločne presunú do dejiska kontinentálneho šampionátu. Slováci figurujú na majstrovstvách Európy v B-skupine spoločne s domácimi Poliakmi, Francúzmi a Turkami. Prvý duel na šampionáte odohrajú reprezentanti spod Tatier v piatok 20. septembra od 17.00 h v Gdansku s hráčmi Francúzska.

Slovensko - Rusko 0:3 (-20, -17, -20) - dodatkový set: 25:21
88 minút, rozhodovali: Hodoň a Mokrý

Štefan Chrtiansky, tréner SR: "Ruské mužstvo má jednoducho svoju silu, ktorú ukázalo hlavne v tých činnostiach, o ktorých sme vedeli. Teda podanie, obrana na sieti, v tom nás od začiatku držali pod kontrolou. My sme sa snažili, ten druhý set vyzeral celkom nádejne, keby sme z dva nula pridali tretí bod, možno mohol byť pre nás ten set ešte zaujímavejší. Ale myslím si, že volejbal bol aj z našej strany dobrý, chlapci bojovali a ukázali na čo momentálne máme. Prehrať s takým mužstvom, aké Rusi majú, nie je až taký problém. Dôležité je, aby sme s touto mentalitou išli aj do prvého zápasu na ME s Franúzmi, kde máme určite väčšie šance."

Michal Masný, kapitán SR: "Myslím si, že v tomto zápase smerom k šampionátu bolo z našej strany veľa pozitívnych vecí. Hrali sme, myslím si dobrý volejbal a predviedli sme celkom slušný výkon. Samozrejme, hrali sme proti olympijským víťazom, nebolo to jednoduché, ich parametre sú trocha inde ako naše. Dôležité je, že to bol ťažký zápas a my sme sa s nimi snažili držať krok. Boli časti, kde sme hrali vyrovnanú partiu a to bolo pre nás dôležité."

Zdroj: SITA, 17. 9. 2013