Grafická verzia

Na ME vo Schwechate 10 Slovákov

20.9.2013

Po tohtotýždňovom kontrolnom turnaji v Bratislave je už známa nominácia Slovenska na stolnotenisové majstrovstvá Európy v rakúskom Schwechate (4. - 13. 10. 2013). V Multiversum Schwechat a Akadémii Wernera Schlagera bude SR reprezentovať dovedna 10 hráčov - po päť v kategórii mužov i žien. Do výberu trénera Jarolíma Mika sa dostali Thomas Keinath, Ľubomír Pištej, Peter Šereda, Michal Bardoň a Samuel Novota, v pozícii náhradníka je Zoltán Lelkeš. Trénerka Valentina Popovová bude mať k dispozícii kvinteto Barbora Balážová, Eva Jurková, Andrea Daubnerová, Lucia Truksová a Simona Horváthová. Prekvapením je zaradenie mladej debutantky Horváthovej. Naopak, Soňa Hudecová pre neúčasť na kontrolnom turnaji zostala len medzi náhradníčkami spolu s Natáliou Kalužnou.

"Pri tvorbe nominácie sa berie do úvahy viacero kritérií - výsledky na M-SR, medzinárodných podujatiach, postavenie v rebríčku i kontrolný turnaj, ktorý síce nie je rozhodujúci, ale má tiež svoj význam, lebo ukáže aktuálnu formu jednotlivých adeptov na reprezentačný dres," poznamenal predseda Slovenského stolnotenisového zväzu (SSTZ) Zdenko Kríž.

Novinkou je informácia, že Slovensko bude mať zastúpenie aj na majstrovstvách sveta juniorov v marockom Rabate (1. - 8. 12. 2013). "Na šampionát sa priamo kvalifikovala Eva Jurková, ktorá sa v Rabate predstaví vo dvojhre a zrejme aj v mixe. Otázna je zatiaľ účasť Patrika Vlačušku, ktorému momentálne patrí pozícia ôsmeho náhradníka," poznamenal generálny sekretár SSTZ Anton Hamran.

Nominácia Slovenska na 32. stolnotenisové ME v rakúskom Schwechate (4. - 13. 10. 2013):
Muži:
Thomas Keinath (TTC Ober-Erlenbach 1987/Nem. - 121. v rebríčku ITTF), Ľubomír Pištej (DTJ Hradec Králové/ČR - 169.), Peter Šereda (DTJ Hradec Králové/ČR - 196.), Michal Bardoň (Post SV Mühlhausen/Nem. - 203.), Samuel Novota (ŠK Mostex Rača - 447.), náhradník: Zoltán Lelkeš (STK Pezinok - bez umiestnenia), tréner Jarolím Miko.

Ženy:
Barbora Balážová (TUSEM Essen/Nem. - 130.), Eva Jurková (ŠKST Topoľčany - 367.), Andrea Daubnerová (TTC Halbturn/Rak. - bez umiestnenia), Lucia Truksová (SVS Hradec Králové/ČR - 425.), Simona Horváthová (STO Valaliky - 1096.), náhradníčky: Natália Kalužná (TSV Betzingen/Nem. – 656.), Soňa Hudecová (TTC Villach/Rak. - 448.), trénerka Valentina Popovová.

Zdroj: SITA, 19. 9. 2013