Grafická verzia

ME vo volejbale: Slováci sa dnes proti Rusom pokúsia o senzáciu

24.9.2013

Slovenská mužská volejbalová reprezentácia po prehre 1:3 s domácimi poľskými hráčmi v nedeľu vo svojom treťom vystúpení v rámci B-skupiny na majstrovstvách Európy obsadila v konečnej tabuľke B-skupiny tretie miesto a po dni voľna ju čaká v utorok opäť v Gdansku duel od 17.00 h proti druhému tímu "déčka" Rusku. Poliaci v rovnakej fáze turnaja nastúpia proti Bulharom.

V Ergo Aréne v Gdansku zvíťazili Poliaci nad Slovákmi v prvom sete 26:24, v druhej časti hry uspeli zverenci trénera Štefana Chrtianskeho st. 25:20. V treťom a štvrtom sete zvíťazili domáci postupne 25:19 a 25:22.

"Poliaci začali veľmi zakríknuto, my sme po druhom sete stratili herný rytmus. Chlapci dnes odviedli veľmi slušný výkon, v koncovke však domáci ukázali svoju kvalitu. Hrať pred toľkými ľuďmi bolo fantastické, hráči si to užili," povedal bezprostredne po zápase pre RTVS Štefan Chrtiansky st. Jeho náprotivok na lavičke Poľska Andrea Anastasi neskrýval po zápase spokojnosť. "Som šťastný, že sme porazili Slovensko. Moji zverenci sa neustále zlepšujú, výborne dnes zahrali aj náhradníci, ktorí ukázali, že sú platnými členmi tímu," cituje oficiálna stránka Európskej volejbalovej konfederácie (CEV) talianskeho kormidelníka.

Slováci vyzvú v utorkovom súboji o postup do štvrťfinále olympijských víťazov z Londýna 2012 a úradujúcich šampiónov prestížnej Svetovej ligy Rusov. "Rátal som s víťazstvom Ruska nad Bulharskom. Prekvapenie na účet ruského tímu by bolo fantastické, ale sme realisti. Pripravíme sa na súpera čo najlepšie. Chlapci zahrali na turnaji tri solídne zápasy, čo im vlieva sebavedomie. Rusi sú síce iný kaliber ako naši doterajší súperi, ale myslím si, že ak im nebude fungovať servis tak ako v našich vzájomných prípravných zápasoch v Bratislave, máme šancu. Dôležité bude, aby mali slabší deň a my ideálny," uviedol 51-ročný kouč Chrtiansky, ktorého doplnil nahrávač reprezentačného výberu Michal Masný: "Nastúpime proti Rusom, ktorí sú zrejme najťažší možný súper na turnaji. Spravíme však všetko pre to, aby sme spôsobili senzáciu," cituje Masného portál cev.lu.

Slováci a Rusi si pred majstrovstvami Európy dvakrát zmerali sily v prípravných zápasoch v Bratislave. V oboch dueloch zvíťazila "zborná" jednoznačne 3:0. Tréner Ruska Andrej Voronkov nebol po nedeľňajšom víťazstve nad Bulharskom úplne spokojný s predvedenou hrou svojich zverencov. "Som rád, že sme vyhrali. S niektorými činnosťami sme však mali problém. Musíme pracovať na tom, aby sme ich zlepšili," uzavrel Voronkov.

Víťaz utorkového súboja Rusko - Slovensko si v stredajšom štvrťfinále v Gdansku zmeria sily s víťazom "slovenskej" B-skupiny Francúzskom.

Zdroj: SITA, 23. 9. 2013