Grafická verzia

Výprava SR sa vrátila z ME v boccii

30.9.2013

Na ME žien v boccii, ktoré sa uskutočnili v talianskom meste Crema (19. - 22. 9. 2013) sa zúčastnili aj reprezentantky Slovenska.

V súťaži jednotlivkýň si dobre počínala Iveta Vilhanová, ktorá skončila celkovo na 5. mieste. Ako povedal prezident Slovenskej asociácie boccie (SAB), Ján Šnúrik, „Iveta Vilhanová splnila naše očakávanie. Zabojovala a vybojovala pre Slovensko krásne 5. miesto. V napínavom zápase dokonca porazila tretiu hráčku zo San Marína! Iveta si zlepšila postavenie v Európe spred dvoch rokov o štyri miesta."

V súťaži družstiev sa okrem Ivety Vilhanovej predstavili aj Svetlana Kyseľová a Veronika Obročníková. Po prehrách s Ruskom (1:2), Maďarskom (1:2) a výhre nad San Marínom (2:1) a prehre s Lichtenštajnskom (0:2) skončili v celkovom poradí na 10. mieste.

Súčasťou šampionátu boli aj 2. ME junioriek do 23 rokov, kde SR reprezentovala 17-ročná Kristína Stančíková a v konečnom poradí sa umiestnila na 6. mieste. Prezident SAB, Ján Šnúrik na jej adresu poznamenal: „Naša mladá reprezentantka má pred sebou budúcnosť. V Creme bola na prvom takomto dôležitom medzinárodnom podujatí. Keďže na Slovensku nemáme na tréningy k dispozícii syntetické dráhy, na akých sa hrali majstrovstvá Európy, pre slovenských juniorov sme zabezpečili kvalitné sústredenia vo švajčiarskom Lugane a v talianskom Notarescu s majstrom sveta. Umiestnenie beriem, potešil ma posledný zápas, ktorý Kristína vyhrala. Ak  bude poctivo trénovať,  o rok ju zaradíme do prípravy na majstrovstvá Európy juniorov do 18 rokov družstiev i jednotlivcov. Za vystúpenie i umiestnenia sa chcem poďakovať všetkým hráčkam Slovenska a za finančnú podporu Ministerstvu školstva, vedy výskumu a športu SR.“

Zdroj: SAB, 30. 9. 2013