Grafická verzia

Poprední jazdci zavítajú na budúci rok aj na Slovensko

2.10.2013

Poprední svetoví cyklisti na budúci rok prvýkrát zavítajú aj na Slovensko. Po slovenských cestách sa pôjde jedna z etáp pretekov Okolo Poľska, ktoré sú súčasťou elitného kalendára World Tour. Na podujatí štartujú všetky elitné tímy. Okolo Poľska by sa podľa čerstvo zverejneného kalendára WorldTour mali uskutočniť od 3. do 9. augusta. Pre mnohých cyklistov budú generálkou na Vueltu a Espaňa (23. augusta - 14. septembra). Detaily slovenskej časti pretekov ešte organizátori dolaďujú.

"Viem, že boli snahy dostať k nám jednu z etáp Giro d‘ Italia, mne sa to však zdá skôr ako utópia. Z logistického i ekonomického hľadiska. Keďže sme už štvrtý raz zorganizovali s Poliakmi Preteky karpatských kuriérov, pri jednom zo stretnutí skrsla myšlienka, aby sa na Slovensku uskutočnila jedna z etáp pretekov Okolo Poľska, ktoré pred dvoma rokmi vyhral Peter Sagan. V Poľsku sú problémy s kvalitnými cestami i kopcami, tak sme sa rozhodli zapojiť do tohto projektu, v rámci ktorého sa už tento rok uskutočnili dve etapy aj v Taliansku," povedal pre stredajšie vydanie denníka Šport Ján Miškovský, duša cyklistiky v CK Epic Dohňany. Jeho firma Janom podporuje nielen domácu cyklistiku, ale jej logo nosia na dresoch aj pretekári tímu Omega Pharma-Quick Step.

Zatiaľ by sa na Slovensku mala uskutočniť jedna etapa Okolo Poľska, v budúcnosti sa uvažuje o dvoch. V roku 2014 by mala začínať v Dohňanoch a cieľ by bol vo Vysokých Tatrách. Priame televízne prenosy vďaka Eurosportu idú do 54 krajín celého sveta. Preteky Okolo Poľska pravdepodobne aj v roku 2014 odštartujú v talianskom regióne Trentino, na Slovensku by sa mohla ísť ich 3. etapa.

Zdroj: SITA, 2. 10. 2013