Grafická verzia

MS do 17 rokov: Mladí Slováci sa v Senci zišli kompletní, v utorok letia do SAE

8.10.2013

Slovenskí futbalisti do 17 rokov sa v nedeľu na pravé poludnie zišli v Senci na zraze, ktorým odštartovali záverečný blok prípravy na majstrovstvá sveta v Spojených arabských emirátoch (17. októbra - 8. novembra).

Tréner Ladislav Pecko má k dispozícii šiestich legionárov - brankára Juraja Semanka z 1. FC Slovácko, duo talianskeho Juventusu Turín obrancu Atilu Vargu a stredopoliara Jakuba Hromadu, gólmana Mareka Rodáka z FC Fulham, stredopoliara Filipa Lesniaka z Tottenhamu Hotspur a útočníka a kapitána tímu Lukáša Haraslína z FC Parma.

Prípravu na šampionát zameral tréner L. Pecko na to, aby duch tímu zostal pokope až do Majstrovstiev sveta. "Gro prípravy spadá na klubovú úroveň. My sme sa stretli trikrát a snažili sme sa udržať kolektív. Som rád, že sme spravili tréningový kemp bez zápasu, kde sme sa sústretdili na to, čo chceme hrať a v akom tempe. Som rád, že chlapci vo Švédsku potvrdili, že aj to je potrebné," povedal v rozhovore kormidelník. 

"Pre nás je potešiteľné, že nik z hráčov zatiaľ neavizoval žiadne zdravotné problémy, takže na zraz sa dostavili všetci. Niektorí legionári sú doma už pár dní. V kluboch im dali voľno, keďže sa chystajú na majstrovstvá sveta. Tréningy budú prebiehať podľa mediálneho plánu, dnes o 15.00 h je na programe prvý na trávniku NTC Senec. V pondelok máme na pláne dve tréningové jednotky a na druhý deň popoludní letíme zo Schwechatu do SAE," informoval TASR tím manažér Dávid Vailing.

Tím Ladislava Pecka si postup na svetový šampionát vybojoval na domácich trávnikoch na finálovom turnaji ME, keď v máji postúpil ako víťaz A-skupiny do semifinále, v ktorom podľahol Taliansku. V Dubaji čaká slovenskú sedemnástku prípravný aklimatizačný kemp, v rámci ktorého je naplánovaný aj zápas s Uruguajom (12.10. o 15.00 SELČ). V nedeľu 13. októbra sa presunie už do dejiska všetkých svojich zápasov základnej A-skupiny Abú Zabí.

Mladí Slováci, ktorí budú hrať otvárací zápas turnaja proti futbalovej superveľmoci Brazílii, sa v základnej A-skupine stretnú aj s domácim výberom SAE a Hondurasom. Do osemfinále postupujú prvé dva tímy z každej zo šiestich základných skupín a štyri najlepšie tímy z 3. miest.

Zdroj: SFZ, 7. 10. 2013