Grafická verzia

Na MS do Kazachstanu len Dirnfeld a Zátorský

10.10.2013

Minivýprava slovenských reprezentantov odcestovala vo štvrtok do Almaty, kde sa uskutočnia majstrovstvá sveta v boxe. Slovenské farby budú v najväčšom kazašskom meste hájiť dvaja pästiari z klubu ŠKP Bratislava - Michal Zátorský v kategórii do 60 kg a Sandro Dirnfeld do 91 kg.

V Almaty organizátori už avizovali rekordný počet 576 boxerov zo 110 krajín sveta. "Bude to obrovská konkurencia a chlapcov nečaká žiadna prechádzka. Na takomto podujatí sa ťažko hľadá ľahký súper, ale trochu športového šťastia pri žrebe by sme potrebovali. Ak by sa chlapci chytili, potom je všeličo možné. Ideme na šampionát v skromnom zložení aj so skromnými cieľmi. Úspechom pre nás bude každý ďalší zápas," povedal reprezentačný tréner Pavol Hlavačka.

Skúsenejším zo slovenskej dvojice je 24-ročný Dirnfeld, ktorý skončil už dvakrát piaty na majstrovstvách Európy. Devätnásťročný Zátorský ide v podstate medzi seniormi na prvé vážnejšie podujatie. "Obaja chlapci majú svoje kvality. Dirnfeld to potvrdil v tomto roku napríklad na majstrovstvách Európy v Minsku, kde zdolal v osemfinále bronzového medailistu z OH 2012 v Londýne Bulhara Tervela Puleva. Zátorský je v podstate najlepším slovenským juniorom. Bude to pre neho veľká výzva, ale napríklad na turnaji Bocskai Memorial v maďarskom Debrecíne potvrdil druhým miestom, že neustále napreduje," dodal Hlavačka.

Zdroj: TASR, 10. 10. 2013