Grafická verzia

Streľba - SP: Štefečeková v trape vystrieľala bronzovú medailu

24.10.2013

Slovenská reprezentantka Zuzana Štefečeková si na finálových pretekoch Svetového pohára 2013 v streľbe z brokových zbraní v Abú Zabí v SAE vybojovala bronzovú medailu.

Dvadsaťdeväťročná členka SŠŠR MV SR dosiahla v stredajšej kvalifikácii 71 bodov (24-24-23) a s prehľadom sa prebojovala ako tretia v poradí do vyraďovacej časti trapu žien, v ktorej sa začínalo od nuly. V semifinále a následne i v dueli o konečné 3. miesto trafila 11 z 15 terčov, čo jej stačilo na zisk cenného kovu.

Štefečekovej zaváhania v semifinálovej položke prišli pri 2., 7., 9. a 11. terči, ale napokon si o bod pred olympijskou víťazkou Jessicou Rossiovou z Talianska (bola najlepšia v kvalifikácii) postrážila 4. miesto znamenajúce ešte účasť v boji o bronz. Rodáčka z Nitry v ňom po ôsmom terči tesne zaostávala za Satu Mäkeläovou-Nummelovou, ale jej ďalšie výstrely zasiahli všetky zostávajúce terče, kým fínska súperka trikrát chybila. Slovenka si prvýkrát z finálových pretekov SP na území SAE odniesla medailu. V Dubaji 2005 i Al Aine 2011 bola šiesta.

Pri celkovo dvanástej účasti na tomto elitnom podujatí si vybojovala štvrté pódiové umiestnenie a premiérové na bronzovom stupienku (1 - 2 - 1). Pred stredajším úspechom sa vo finále SP naposledy objavila na stupni pre víťazov v roku 2009 v Pekingu (2.). V aktuálnej sezóne pridala zverenka trénera Branislava Slamku tretí medailový úspech na významných podujatiach, keď triumfovala na pretekoch SP v Granade a v Suhle sa stala vicemajsterkou Európy. Štefečeková si celkovo vybojovala zatiaľ dvadsaťštyri individuálnych cenných kovov z vrcholných podujatí, ako sú OH, MS, ME a SP (6 - 10 - 8), z toho dvadsaťdva seniorských (6 - 10 - 6).

Muži majú v trape v Abú Zabí za sebou prvú časť kvalifikácie. Po 75 terčoch patrí slovenskému zástupcovi Erikovi Vargovi 6. priečka, keď v doterajších troch položkách nazbieral 72 bodov (23-24-25) a pred štvrtkovým vyvrcholením kvalifikácie má reálnu nádej prebojovať sa do vyraďovacej časti.

Zdroj: SITA, 23. 10. 2013