Grafická verzia

Slovenky vyhrali v kvalifikácii ME 2014 nad Islandom 19:18

28.10.2013

Slovenské hádzanárske reprezentantky vyhrali v dôležitom nedeľňajšom stretnutí kvalifikácie ME 2014 v Šali nad Islandom po dramatickom priebehu tesne 19:18 a po dvoch dueloch figurujú v tabuľke 2. skupiny na treťom mieste s rovnakým bodovým ziskom ako ich súper.

Zverenky trénera Dušana Poloza prehrali vo štvrtok v kvalifikačnej ouvertúre na palubovke favorizovaného Francúzska 18:25. Na budúcoročný finálový turnaj kontinentálneho šampionátu v Maďarsku a Chorvátsku sa prebojujú dva najlepšie tímy a práve Island je najväčším konkurentom Sloveniek v boji o druhé postupové miesto. Zostávajúcim účastníkom skupiny je outsider z Fínska.

Kvalifikácia ME 2014 pokračuje ďalšími stretnutiami až na budúci rok. Slovenský tím sa koncom marca stretne v dvojzápase s Fínskom, najskôr na palubovke súpera a v odvete doma.

2. kolo kvalifikácie o postup na ME 2014 v hádzanej žien
Slovensko - Island 19:18 (9:9)
Zostava a góly SR:
Gubiková, Tóthová - Rebičová 2, Stuparičová, Beňušková 4/2, Jakubisová 4/3, Pileková, Polláková, Czanik-Weibelová 3, Súkenníková, Školková, Szarková 5, Veselková, Michnová 1, Horňáková, Kertészová. Najviac gólov Islandu: Knutsdóttirová 7/4, Jónsdóttirová 3, Rozhodovali: Nastaseová, Stancuová (obe Rum.), vylúčenia: 2:5, 7m hody: 6/5 - 4/4, 2700 divákov.

hlasy:
Dušan Poloz, tréner SR (zdroj: Sport1):
"Po takomto náročnom zápase si vždy musím sadnúť a upokojiť sa, aby som vychladol po emočnej stránke. Nebolo to kvalitné víťazstvo, ale vydreté a na tom musíme stavať. V bránke nás podržala aj Lucka Gubíková, ktorá odchytala svoj štandard a veľmi jej pomohla obrana. V najbližšom časovom priestore nás čakajú tri sústredenia, kde veríme, že zlepšíme svoj herný prejav."

Simona Szarková, spojka SR (zdroj: Sport1): "Bol to veľmi ťažký zápas a o to sme šťastnejšie, že sme ho dokázali dotiahnuť do víťazného konca. Som mladá a pre mňa je každý ťažký zápas naberaním skúseností. Snažím sa takéto stretnutia zvládať."

Lýdia Jakubisová, autorka rozhodujúcich gólov SR: "Je super, že sme záver uhrali takýmto spôsobom a posledných štyridsať sekúnd sme ubránili ich útok. Práve predtým sa nám stávalo, že sme v ťažkých zápasoch tieto situácie nezvládali. Máme dva body, to je dôležité a teraz nás čakajú Fínky - to musia byť pre nás povinné víťazstvá. Najťažší zápas nás určite čaká v odvete na Islande."

Zdroj: TASR, 27. 10. 2013