Grafická verzia

Slováci na sústredenie do Sabaudie, vyhlásenie ankety až v januári

6.11.2013

Slovenskí reprezentanti v rýchlostnej kanoistike už odštartovali prípravu na novú sezónu, ktorej vrcholom budú majstrovstvá sveta v Moskve. Pretekári už majú za sebou naberanie prvých tréningových kilometrov. V týchto dňoch im do toho vstúpilo aj testovanie silových a vytrvalostných schopností v Národnom športovom centre v Bratislave.

"Potom sa už ich príprava rozbehne naplno. Viacerí odchádzajú na sústredenie, napríklad budúci týždeň v pondelok 11. novembra ide podstatná časť reprezentácie na sústredenie do talianskej Sabaudie. Erik Vlček, Juraj Tarr a Martina Kohlová s Ivanou Kmeťovou tam pobudnú do 30. novembra, mladá K4 v zostave Marek Krajčovič, Matej Michálek, Gábor Jakubík, Viktor Demin zostane v Sabaudii ešte ďalších desať dní. Peter Gelle sa chystá na sústredenie do Španielska," povedal pre oficiálnu stránku Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky www.canoe.sk športový riaditeľ SZRK Filip Petrla, ktorý je zároveň osobným trénerom tandemu Kmeťová, Kohlová.

Jednou z noviniek, ktoré zväz chystá, je aj špeciálny seminár pre pretekárov o správne výžive a doplnkovej výžive. Odborník na ňom pripomenie pretekárom dôležité informácie o princípoch správneho stravovania vrcholového športovca. "Od 7. do 16. januára budeme organizovať reprezentačné sústredenie v rakúskom Ramsau, kde sú výborné podmienky na zimnú prípravu. Sú tam bežecké trate, plaváreň i možnosť regenerácie. Po sústredení sa vraciame domov a rovno na galavečer vyhlásenia najlepších rýchlostných kanoistov na Slovensku za uplynulý rok. Uskutoční sa 17. januára. To je novinka oproti minulým rokom, že sa vyhlásenie ankety posúva z decembra až na január," dodal Petrla.

Zdroj: TASR, 5. 11. 2013