Grafická verzia

Obrankyňa Raková očakáva v Jokohame ťažký turnaj

7.11.2013

Slovenské hokejistky sa od piatka do nedele predstavia na kvalitne obsadenom Turnaji piatich krajín v japonskej Jokohame. Postupne ich preveria domáca reprezentácia, Nemecko a Česko. Piatym účastníkom je Švajčiarsko, proti nemu však zverenkyne Milana Skokana hrať nebudú.

"Japonky sa výrazne zlepšujú, čoho dôkazom je aj ich postup na olympiádu 2014. V Soči budú hrať aj tradične silné Nemky, Češky síce tento rok vypadli z elitnej kategórie majstrovstiev sveta, avšak ich kvalita je vysoká," povedala 140-násobná reprezentantka. "Z Jokohamy máme zatiaľ veľmi dobre dojmy. Potvrdilo sa, že Japonci sú slušní, úctiví a príjemní. Organizácia je na vysokej úrovni," uviedla Raková, ktorá má na ázijský región pekné hokejové spomienky. "V roku 2007 sme v KĽDR vyhrali II. divíziu majstrovstiev sveta a bol to akýsi štart úspešnej éry slovenského ženského hokeja, ktorá vyvrcholila postupom medzi elitu a účasťou na olympiáde Vancouveri 2010," dodala odchovankyňa prešovského hokeja.


Pre zverenkyne trénera Milana Skokana bude podujatie v krajine vychádzajúceho slnka druhým v tejto sezóne po vystúpení na turnaji vo francúzskom Courcheveli. Na Slovenky čakajú kvalitné súperky. Švajčiarky, Nemky a domáce Japonky sa o necelé tri mesiace predstavia na zimných olympijských hrách v Soči, Češky budú súperkami slovenských reprezentantiek v I. divízii budúcoročných majstrovstiev sveta.

Nominácia hokejistiek SR na turnaj v Jokohame:

Brankárky: Romana Kiapešová (Poprad), Daniela Zuziaková (Spišská Nová Ves)

Obrankyne: Edita Raková, Barbora Kežmarská (Petržalka), Nikola Balášová, Iveta Klimášová, Alexandra Turcsányiová (všetky Sp. N. Ves), Viktória Ihnaťová (Karviná), Zuzana Drdáková (Poprad)

Útočníčky: Petra Jurčová, Miriam Mikesková, Miroslava Plencnerová, Petra Pravlíková, Lenka Sroková (všetky Sp. N. Ves), Andrea Fortunová a Martina Veličková (Prešov), Mária Herichová (Petržalka), Ľudmila Bednárová (Poprad), Petronela Novotná (Trnava), Nikola Gápová (Karviná)
Realizačný tím: Milan Skokan (tréner), Pavol Findura (asistent trénera), Ľubor Budaj (manažér), Ján Potocký (lekár), Dušan Čulka a Vladimír Nemček (maséri).

Program hokejistiek SR:
Piatok 8. novembra: Slovensko - Japonsko (6.30 SEČ)
Sobota 9. novembra: Slovensko - Nemecko (6.30 SEČ)
Nedeľa 10. novembra: Slovensko - Česko (6.30 SEČ)

 

Zdroj: SITA 7.11.2013