Grafická verzia

Syn-plávanie: Na Slovakia Synchro akvabely zo 7 krajín, želiezkom Daabousová

15.11.2013

Akvabely zo siedmich krajín sa počas víkendu (16.-17. novembra) predstavia na XXVI. ročníku medzinárodnej súťaže Slovakia Synchro. Na bratislavských Pasienkoch budú štartovať juniorky a mladšie žiačky z Ruska, Maďarska, Poľska, Chorvátska, Bieloruska, Rakúska a Slovenska.

"V juniorskej kategórii uvidíme okolo 80 pretekárok, ktoré predstavia svoje sólové (15), párové (16), tímové zostavy (7) a kombinované zostavy (4). V kategórii mladšie žiačky uvidíme okolo 60 pretekárok, ktoré budú súťažiť v pároch (8), tímoch (3) a kombinovanej zostave (3). Súťaž bude prvou, ktorá pôjde podľa nových medzinárodných pravidiel FINA 2013-2017, preto jej súčasťou bude aj prezidentka LEN Ulla Luceniusová," informovala TASR podpredsedníčka výkonného výboru Slovenského zväzu synchronizovaného plávania Veronika Strapeková.

Slovensko bude v juniorskej kategórii reprezentovať tím v zložení Barutová, Bieliková, Daabousová, Ďurišová, Horská, Kadlecová, Kratinová, Lobpreisová, Miškechová, Schererová. Dievčatá budú tiež súťažiť v disciplínach sólo (Barutová, Daabousová, Horská) a duo (Barutová-Daabousová-Kratinová, Ďurišová-Miškechová). "Veľké nádeje vkladáme do Nadi Daabousovej, ktorá tento rok na juniorských ME v Poľsku obsadila v sóle 8. miesto. Jej najväčšou súperkou bude pravdepodobne maďarská pretekárka Eszter Czekusová, ktorá sa vlani už ako 17-ročná zúčastnila na olympijských hrách v Londýne. V kategórii mladších žiačok budú Slovensko reprezentovať kluby TJ Iuventa Bratislava, OSP TJ Slávia STU a Aquatica Bernolákovo, Marea Košice," dodala Strapeková.

Program 26. ročníka súťaže Slovakia Synchro:

sobota 16. novembra:                                                                            

10.00 figúry

14.45 sóla

16.45 combo zostaby

 

nedeľa 17. novembra:

09.00 duá

12.00 tímy

 

Zdroj: TASR, 14.11.2013