Grafická verzia

Curling-ME: Slovensko s cieľom udržať sa v B-kategórii

19.11.2013

Základným cieľom slovenských reprezentantov v curlingu na blížiacich sa majstrovstvách Európy v nórskom Stavangeri je udržať sa v B-kategórii.

Slovensko totiž posledné dva roky len tesne uniklo zostupu do C-kategórie a aj teraz ho čaká tuhý boj v silnej konkurencii, aby sa aspoň udržalo v "druhom leveli".

"Chceme byť čo najdlhšie v hre o postup do semifinále, kde sa prebojujú dva najlepšie tímy zo skupiny. Žreb je výrazne ťažší ako v druhej skupine. Dostali sme Nemecko, ktoré vlani senzačne spadlo do B-kategórie. Tento tím ešte bojuje o účasť na ZOH v Soči, preto je jednoznačne favoritom číslo jeden na postup do najvyššej kategórie. Ďalším favoritom je Taliansko a skúsené tímy majú aj Estónsko a Anglicko. My musíme v druhý hrací deň zdolať Rumunsko a Španielsko, aby sme mohli bez myšlienok na prípadné vypadnutie hrýzť v ďalšom priebehu favorizovaných súperov," povedal pre TASR podpredseda Slovenského curlingového zväzu (SCZ) a člen slovenského družstva na šampionáte Pavel Kocian. Okrem neho tvoria družstvo spod Tatier Radomír Vozár, Ronald Krčmár, Štefan Turňa a Ivan Stáňo.

Boje v A-kategórii sa v stavangerskej Sormarka Arene začínajú v sobotu 23. novembra, šampionát vyvrcholí presne o týždeň neskôr finálovými zápasmi v mužskej a ženskej kategórii. Titul z vlaňajšieho európskeho šampionátu v Karlstade obhajujú Švédi, medzi ženami sa tešili Rusky.

Program Slovenska v B-kategórii ME:
piatok 22. novembra: 19.30 Nemecko - SR
nedeľa 24. novembra: 8.00 Rumunsko - SR, 20.00 SR - Španielsko
pondelok 25. novembra: 8.00 Estónsko - SR, 16.00 Turecko - SR
utorok 26. novembra: 16.00 SR - Taliansko
streda 27. novembra: 8.00 SR - Anglicko, prípadné tajbrejky
štvrtok 28. novembra: semifinále
piatok 29. novembra: finále

Program A-kategórie:
sobota 23. novembra - streda 27. novembra: zápasy v skupinách
piatok 29. novembra: 13.00 semifinále (muži+ženy)
sobota 30. novembra: 10.00 finále (ženy), 15.00 finále (muži)

Zdroj: TASR, 19. 11. 2013