Grafická verzia

Pohár EHF: Hlohovec prvý krát v histórii postúpil do skupinovej fázy. Do skupinovej fázy opäť aj prešovskí hádzanári.

3.12.2013

Hádzanári Tatrana Prešov sa rovnako ako v minulej sezóne predstavia v skupinovej fáze Pohára EHF. V odvete 3. kvalifikačného kola síce na pôde slovinského Braniku Maribor prehrali 28:30, ale v prvom zápase doma vyhral úradujúci slovenský majster 34:26.

RK Branik Maribor - Tatran Prešov 30:28 (12:11)
Rozhodovali: Horváth a Marton (obaja Maď.)
Prvý zápas 26:34 - postúpil Prešov

Hádzanári úradujúceho slovenského vicemajstra HC Sporta Hlohovec sa premiérovo v klubovej histórii predstavia v skupinovej fáze Pohára EHF. V odvete 3. kvalifikačného kola síce prehrali doma s nórskym ÖIF Arendal 26:27, ale po triumfe 26:20 v prvom dueli si vybojovali postup.

HC Sporta Hlohovec - ÖIF Arendal 26:27 (13:13)
Zostava a góly Sporty: Žernovič, Olejár, Kašťák - Takáč 2, Laho, Miženko, Kučer, Petrov 3, Janíček, Čačič 1, Ďuriš 1, Mažár 3, Baláž 10/4, Dudáš 3, Zaťko 3. Najviac gólov Arendalu: Paulsen 9, Hofstol 5
Rozhodovali: A. Konjičanin, D. Konjičanin (obaja BaH), vylúčení: 3:3, 7m hody: 4/4 - 1/1, 1885 divákov (vypredané)
Prvý zápas 26:20 - postúpil Hlohovec

Prešovu v uplynulom ročníku skupinovej fázy Pohára EHF v B-skupine v konkurencii nemeckého giganta Rhein-Neckar Löwen, dánskeho KIF Kolding a ukrajinského Motoru Záporožie po troch výhrach v šiestich dueloch tesne ušiel postup do vyraďovačky.

Hlohovec postupom do skupinovej fázy dosiahol najvýraznejší úspech v klubovej histórii. Doteraz dvakrát stroskotal v Pohári EHF v prvom kole a raz sa v niekdajšom PVP prebojoval do druhého kola. Sporta v tejto sezóne v 1. kole vyradila švajčiarsky TSV St. Otmar St. Gallen po výsledkoch 29:21 doma a 28:31 vonku, v druhom dvakrát zdolala bosniansky tím RK Borac Banja Luka 36:23 a 27:26, keď oba zápasy odohral slovenský zástupca na vlastnej palubovke.

Mená súperov v štvorčlenných skupinách sa oba tímy dozvedia vo štvrtok po žrebe vo viedenskom sídle Európskej hádzanárskej federácie. Skupinová fáza súťaže odštartuje 8./9. februára systémom každý s každým doma a vonku, vyvrcholí 29./30. marca.

Hádzanári úradujúceho slovenského majstra Tatrana Prešov budú pri žrebe skupinovej fázy Pohára EHF nasadení v druhom a vicemajstrovská Sporta Hlohovec vo štvrtom výkonnostnom koši.

Ich vzájomné súboje sú ale vylúčené, pretože kluby z jednej krajiny sa nemôžu ocitnúť v jednej skupine, informovala EHF na svojej oficiálnej stránke. Žreb sa uskutoční vo štvrtok o 12.00 h vo Viedni.

Medzi šestnástkou najlepších tímov Pohára EHF má Slovensko rovnako ako Nemecko, Maďarsko a Švédsko dvojnásobné zastúpenie, Francúzsko má v hre ešte tri kluby. Skupinová fáza súťaže je na programe od 8. februára do 30. marca. Hrať sa bude v štyroch štvorčlenných skupinách systémom každý s každým doma a vonku, do štvrťfinále postúpia po dva najvyššie umiestnené tímy. Pohár EHF vyvrcholí 17. a 18. mája finálovým turnajom so štyrmi účastníkmi v domovskom stánku nemeckého Füchse Berlín - hale Maxa Schmelinga s kapacitou 9000 divákov.

Tatran sa predstavil v skupinovej fáze Pohára EHF aj v uplynulej sezóne, v B-skupine mu v konkurencii nemeckého giganta Rhein-Neckar Löwen, dánskeho KIF Kolding a ukrajinského Motoru Záporožie po troch výhrach v šiestich dueloch tesne ušiel postup do štvrťfinále. Pre Sportu Hlohovec to bude historicky premiérová účasť v tejto fáze súťaže.

Nasadenie tímov pred žrebom Pohára EHF:

1. kôš: Pick Szeged (maď.), Montpellier Agglomeration HB (Fr.), Füchse Berlín (Nem.), TSV Hannover-Burgdorf (Nem.)
2. kôš: TATRAN PREŠOV (SR), Skjern Haandbold (Dán.), HCM Constanta (Rum.), Reale Ademar Leon (Šp.)
3. kôš: Lugi HF (Švéd.), Chambery Savoie Handball (Fr.), HBC Nantes (Fr.), HC Zomimak-M Strumica (Mac.)
4. kôš: IFK Kristianstad (Švéd.), Csurgói KK (Maď.), SPORTA HLOHOVEC (SR), Sporting CP Lisabon (Port.)

 

Zdroj: TASR, 1.12.2013, 2.12.2013