Grafická verzia

Začal sa boj o spoledné miestenky do reprezentačnej dvadsiatky

5.12.2013

Extraligový výber hráčov do 20 rokov HK Orange 20 naďalej kradne body súperom v našej najvyššej súťaži. V utorok vyhral na ľade tretej Banskej Bystrice po samostatných nájazdoch a prekonal už historické bodové maximum. Po osemnástich dueloch majú mladíci sedemnásť bodov. Tréner Ernest Bokroš má tak v súčasnosti dilemu koho zo svojho kvalitného výberu nezoberie na svetový šampionát.

´Dvadsiatkari´ sú v tejto sezóne príjemným prekvapením. V extralige kradnú body silným súperom, po nájazdoch vyhrali napríklad na ľade druhej Nitry a v utorok večer aj v Banskej Bystrici. Tréner Ernest Bokroš však počíta v nominácii na svetový šampionát aj s hráčmi z iných klubov, ich mená netají. „Z Kanady som povolal iba dvoch hráčov - Revaya a Buriho. Z Európy takisto dvoch, konkrétne Kečkeša a Grígera, ktorí pôsobia v Karlovych Varoch v MHL. Z KHL príde Slovanista Daňo. Z našej extraligy sme zavolali do záverečnej prípravy bystrických hráčov Luntera a Rosandiča,“ prezradil nám kouč slovenskej reprezentácie do dvadsať rokov.

V súčasnosti je tak jasné, že niektorí hráči z ligovej ´dvadsiatky´ do švédskeho Malmö na svetový šampionát nepocestujú. „Už teraz mám z toho nepríjemný pocit, pretože títo chlapci päť mesiacov drú na sebe a tak isto ako každý rok niekomu zostane v ruke čierny Peter a nebude môcť odcestovať. To je tá najťažšia rola pre trénera oznámiť niektorým hráčom že zostanú doma,“ tvrdí Bokroš.

HK Orange 20 má pred sebou ešte dva ligové zápasy, vo štvrtok privíta doma v Ružinove Žilinu a dvanásteho decembra majstrovský Zvolen. Potom čaká juniorský tím záverečný kemp v Trenčíne a Piešťanoch. Až tam sa rozhodne o konečnej nominácii. „Medzi šiestimi útočníkmi sa rozhodne ešte o troch miestach a dve miesta sú voľné na pozíciách obrancov. Budeme v záverečnej príprave hľadať optimálne riešenie, aby nám to sadlo mentálne aj typologicky čo sa týka konečnej hráčskej nominácie,“ objasnil nám výber tréner reprezentačnej dvadsiatky.

Dôležitý zápas čaká našich mladíkov už na úvod svetového šampionátu s Nemeckom. Ak tohto súpera zdolajú, štvrťfinále by im nemalo ujsť. „Je to veľmi náročné na psychiku, v podstate na všetko, pretože vyzerá to tak, že o postupe rozhodne práve toto prvé stretnutie s Nemeckom. Ak by sme tento zápas zvládli, tak mužstvo by sa podľa mňa veľmi zdvihlo a ďalšie stretnutia s USA, Kanadou a Českom by sme už odohrali s väčším pokojom. Pokiaľ sa nám zápas s Nemeckom nevydarí, tak budeme mať čo robiť aby sme tie body ukradli niekde inde,“ prízvukuje Ernest Bokroš.

Zdroj: SITA, 4. 12. 2013