Grafická verzia

ME v plávaní: Slováci už v Herningu trénovali

10.12.2013

Slovenskí plavci v pondelok absolvovali v dejisku blížiacich sa majstrovstiev Európy v krátkom bazéne v dánskom Herningu úvodné tréningy.

Vodu v modernom športovom komplexe Jyske Bank BOXEN si vyskúšalo deväť reprezentantov. V utorok sa mal k tímu pripojiť najstarší člen slovenskej výpravy Roman Kučík, ktorý sa vo štvrtok hneď v úvodný súťažný deň predstaví v rozplavbách na 50 m v. sp.

"Bazén je pekný, voda na môj vkus trocha studená, ale snáď ešte zakúria," poznamenal pre oficiálnu stránku Slovenskej plaveckej federácie www.swimmsvk.sk Tomáš Klobučník, ktorý bude najhorúcejším želiezkom spomedzi desaťčlennej ekipy spod Tatier. "Jedno víťazstvo už máme - prišli sme sem úplne prví," poznamenal po úvodnom tréningu vedúci výpravy Ivan Šulek.

V reprezentačnom tíme Slovenska sú tri úplné debutantky na seniorskom podujatí - 15-ročné Barbora Mišendová, Andrea Podmaníková a Karolína Hájková, ktorá v sobotu 14. decembra - teda práve počas majstrovstiev - dovŕši šestnáste narodeniny. "Čo by som si v ten deň priala? Aby sa mi na štarte nešmykla noha," skromne si zapriala členka Orca Bratislava, na ktorú vo sviatočný deň čakajú rozplavby na 50 m znak. "Ak by sa mi ešte podarilo prekonať aj osobný rekord, bol by to pekný bonus," dodala talentovaná Slovenka.

Zdroj: TASR, 10. 12. 2013