Grafická verzia

Poľský veľvyslanec vidí olympijskú kandidatúru optimisticky

12.12.2013

Mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Poľskej republiky v SR Tomasz Chloń vyjadril počas pracovnej návštevy Jasnej, ako perspektívneho dejiska olympijských súťaží v zjazdovom lyžovaní, optimizmus v súvislosti so spoločnou kandidatúrou Krakova a Tatier na usporiadanie zimných olympijských hier v roku 2022.

"Premiéri obidvoch krajín odhadli začiatkom tohto roka naše šance na približne 40 percent, no odvtedy sa ešte zvýraznili. Určite patríme medzi favoritov, preto musíme byť optimistami a spoločne zmobilizovať všetky sily. Bolo by veľkou škodou nevyužiť túto historickú šancu, keď odpadol jeden z najvážnejších konkurentov - Mníchov," skonštatoval.

Organizácia ZOH v Krakove a Tatrách je podľa neho reálne zvládnuteľným projektom bez nutnosti až takých nákladných investícií ako napríklad v ruskom Soči. "Stačí sa pozrieť na Jasnú, kde je už pri budovaní infraštruktúry odvedený obrovský kus práce," vyzdvihol predbežnú pripravenosť najväčšieho slovenského lyžiarskeho strediska.

"Bez ohľadu na to, ako dopadne olympijská kandidatúra, určite pomôže významne prehĺbiť našu vzájomnú cezhraničnú spoluprácu v cestovnom ruchu a čoraz viac Slovákov bude dovolenkovať v Poľsku a naopak. Chopok a Jasná by sa mohli stať naším spoločným strediskom. Tretina jeho návštevníkov je už teraz z Poľska a ich podiel by mal naďalej rásť," dodal poľský veľvyslanec.

Zdroj: TASR, 11. 12. 2013