Grafická verzia

ME v plávaní: Skvelý Klobučník postúpil do finále s rekordom

13.12.2013

Tomáš Klobučník suverénne postúpil do desaťčlenného finále prsiarskej stovky na plaveckých majstrovstvách Európy v krátkom bazéne v dánskom Herningu (12. - 15. decembra).

Slovenský reprezentant vo štvrtkovom podvečernom semifinále opäť prekonal vlastný národný rekord, ktorý má teraz hodnotu 57,85 s. Stačil mu na výborné 4. miesto. V raňajšej rozplavbe dohmatol za 58,36 s.

"Semifinále som so užil, čo viac k tomu dodať? Som spokojný, podebatujem s trénermi, čo som spravil zle, v čom sa mám zlepšiť. Potom si to pozriem na videu a budem múdrejší, kde sa ešte dá zrýchliť. Popoludní sa vždy pláva lepšie, telo je viac prebudené, lepšie pripravené. Snažil som sa prvú päťdesiatku plávať 'zadarmo' a rýchlo, druhú polovicu trate čo najviac zabrať, ale 'neuhrabať' to s tou frekvenciou a držať si stabilný záber," povedal 23-ročný zverenec Dirka Langeho.

Víťazom napínavého semifinále sa časom 57,56 stal Maďar Dániel Gyurta pred Slovincom Damirom Dugonjičom (57,58) a Nemcom Marcom Kochom (57,62). Posledným postupujúcim bol Litovčan Giedrius Titenis (58,26). Desaťčlenné finále je nóvum, doteraz doň postupovalo iba osem pretekárov. V Herningu je to na 100 m prsia na programe v piatok o 17.08 h. Stovka nie je Klobučníkova najsilnejšia disciplína, jeho doména - dvojstovka - príde na rad až v nedeľu.

Zdroj: SITA, 12. 12. 2013