SZU 2013: Zlatá Prekopová, Gantnerovej striebro

16.12.2013

Dve medaily vybojovali slovenské reprezentantky v druhý súťažný deň 26. svetovej zimnej univerziády 2013 v talianskom Trentine. Zlato získala Natália Prekopová vo vytrvalostných pretekoch biatlonistiek na 15 km, striebro v ženskom zjazde alpská lyžiarka Jana Gantnerová. Prekopová veľmi dobre strieľala, minula len jeden terč v úvodnej položke ležmo. Vďaka kvalitnému behu dosiahla 24-ročná rodáčka z Ilavy cenný úspech a jubilejnú 50. medailu pre SR zo zimných univerziád. Gantnerovú, ktorú zdobí už z univerziády bronz zo slalomu spred dvoch rokov, od zlatej Rusky Valentiny Golenkovovej delilo len 12 stotín sekundy. V súťaži sa nestratila ani Barbara Kantorová, ktorá obsadila konečnú 9. priečku so stratou 1,57 sekundy na víťazku.

Zdroj: denník Šport, 14. 12. 2013