Grafická verzia

SZU 2013: Paulína Fialková v stíhačke na 10 km piata

17.12.2013

Slovenská biatlonistka Paulína Fialková obsadila v pondelňajších stíhacích pretekoch na 10 km na Svetovej zimnej univerziáde 5. miesto. Triumfovala Poľka Weronika Nowakowská-Ziemniaková časom 33:05,6, Fialková na ňu stratila takmer tri minúty.

Po tretej streľbe ešte figurovala Fialková na bronzovej pozícii, no pokazená štvrtá položka v stojke ju obrala o cenný kov. Slovenka netrafila totiž z piatich pokusov až štyrikrát, dovtedy strieľala bezchybne. Na trať vybiehala so stratou 1:33 minúty na vedúcu pozíciu a 47 sekúnd na bronzovú.

"Neviem čo sa stalo, iba to, že som to neustála poslednú streľbu," konštatovala tesne po pretekoch Fialková a dodala: "Necítila som žiaden tlak, no ako zvyknem občas pohorieť, tak som pohorela. Nebežalo sa mi dnes dobre, už je na mňa toho veľa. Sme dlho z domu, mám za sebou veľa pretekov, pociťujem na sebe únavu a potrebujem si oddýchnuť."

Poľský biatlonový "deň" podčiarkla druhým miestom Monika Hojniszová (+26,1), bronz si vybojovala Ruska Tatiana Semenevová (+40,7). Z ďalších slovenských reprezentantiek sa najviac darilo Martine Chrapánovej na 17. mieste, o dve priečky nižšie skončila Natália Prekopová a Lucia Šimová obsadila 24. miesto.

Zdroj: TASR, 16. 12. 2013