Grafická verzia

SZU 2013 - výsledky slovenských športovcov

19.12.2013

Slovenskí hokejoví reprezentanti neuspeli v rámci 26. svetovej zimnej univerziády vo štvrťfinálovom stretnutí s Kanadou, ktorej podľahli vysoko 0:6.

Igor Tóth (tréner SR): "Moji hráči odviedli maximálny výkon, na ktorý mali a myslím, že môžeme byť na nich hrdý. Súper hral svoj typický kanadský hokej s množstvom fyzických súbojov. Inkasovali sme tretí gól od korčule súpera a tam nastal zlom. Nepodarilo sa nám upraviť výsledok ani kozmeticky, no musím pochváliť brankára Cibuľu."

Matúš Rais (kapitán SR): "Vedeli sme aký to bude duel a ako bude hrať Kanada. Očakávali sme, že budú korčuľovať, zrážať sa, teda množstvo osobných súbojov, snažili sme sa im vzdorovať, ale ukázali nám efektivitu v zakončení. Bolo vidieť, že boli jasne lepší."

Martin Kalináč (útočník SR): "Sme z toho smutní, zobralo nás to. Cítili sme, že dnešný zápas môže byť tým, v ktorom môžeme Kanadu poraziť. Rozhodla prvá tretina, ktorú sme prehrali 0:3."

Zverenci Igora Tótha nastúpia už vo štvrtok 19.12.2013 v zápase o 5. - 8. miesto v Gianmario Scola Arena proti výberu Česka (16.30). Slováci sa s rovnakým súperom stretli už v základnej B-skupine a zvíťazili 3:2 po samostatných nájazdoch.

Slovenský zjazdár Adam Žampa obsadil v utorkovom obrovskom slalome na Svetovej zimnej univerziáde v Trentine deviate miesto so stratou 76 stotín na víťazného Francúza Jonasa Fabreho.  Po 1. kole figuroval až na 23. priečke, najrýchlejší čas 2. kola ho však katapultoval do prvej desiatky. "Je to veľká škoda, pretože v prvom kole to nebola moja jazda i keď sa mi išlo dobre. Do druhého kola som išiel naplno, myslím, že keby som tak zajazdil aspoň z polovice prvé kolo, tak by som mohol siahať na medailu. Nie som spokojný s deviatou pozíciou, ale iba s odjazdeným druhým kolom. Čaká ma ešte slalom, kde mám najvyššie ambície a dá sa povedať, že sa odo mňa očakáva výsledok," uviedol v rozhovore Žampa.

Slovenský reprezentant v behu na lyžiach Peter Mlynár obsadil v utorňajšom behu na 10 km voľne na Svetovej zimnej univerziáde v Trentine 17. miesto. "Na to, že to boli moje druhé skejtové preteky túto sezónu, tak to vidím vcelku pozitívne. Trošku som sa vytrápil, ale tento výkon môžeme v mojom prípade pokladať za lepší priemer. Mojou doménou je klasika, čiže mi chvíľku trvá kým sa do toho dostanem. Musím ešte absolvovať zopár takýchto pretekov a dostať sa do záťaže nôh, ale aj celkovo organizmu. V priebehu sezóny by som sa mohol lyžovať," uviedol Peter Mlynár.

V behu žien na 5 km voľne skončili zhodne na prvom mieste Jekaterina Grigorenková z Ukrajiny a Nórka Astrid Oeyre Slindová rovnakým časom 13:27,1 min a minimálnym náskokom pred ďalšou Ukrajinkou Marinou Anciborovou. Jediná slovenská zástupkyňa na štarte Eva Segečová obsadila až 69. miesto (+1:50,4).

Slovenská miešaná štafeta biatlonistov v zložení Paulína Fialková, Martina Chrapánová, Michal Šíma a Martin Otčenáš obsadila v stredu 18.12.2013 na Svetovej zimnej univerziáde 5. miesto. Zlato si vybojovali reprezentanti Ruska, pred Ukrajinou a Českom.

Slovenská lyžiarka Jana Gantnerová obsadila v stredajšom obrovskom slalome na Svetovej zimnej univerziáde v Trentine siedme miesto so stratou 79 stotín na víťaznú Poľku Maynu Annu Gasienicovú-Danielovú. Gantnerová figurovala po 1. kole na 9. priečke, v druhom dosiahla štvrtý najrýchlejší čas a posunula sa ešte o dve priečky vyššie. Z ďalších troch Sloveniek zvládla preteky už len Barbora Kantorová, ktorá obsadila 16. priečku. Kristína Saalová nedokončila ani 1. kolo, Barbora Lukáčová figurovala po prvej jazde na 32. pozícii, ale v druhej už do cieľa nedorazila.

Zdroj: TASR+SITA, 17.12.2013, 18.12.2013