Slovenská „sedemnástka“ v Rakúsku rozstrieľala Talianov

19.12.2013

Slovenská hokejová reprezentácia hráčov do 17 rokov úspešne odštartovala turnaj v rakúskom Telfse, keď v stredu zdolala o rok starších reprezentantov Talianska vysoko 10:0.

SLOVENSKO "17" - Taliansko "18" 10:0 (1:0, 5:0, 4:0)
Góly: 6. Žiak (Niňaj, Horváth), 22. Pataky (Horváth), 24. Pätoprstý (Zvara, M. Roman), 32. Žiak (M. Roman, Andrisík), 39. Niňaj (Žiak, Andrisík), 40. Lešťan (Kolesár), 42. Murín (Pataky), 47. Ondov (Andrisík, Zvara), 55. Pätoprstý (Sadecký), 58. Sadecký (Horváth, M. Roman)

Martin Hrnčár (tréner SR17): "Naši o rok starší súperi majú ambície postúpiť na MS o kategóriu vyššie a práve ich ambicióznosť zvyšuje kvalitu tejto trojdňovej konfrontácie na ľade v Telfse, mestečku ležiacom 25 km za Innsbruckom. V sympatickom športovom komplexe odohrali naši zverenci solídny zápas. V prvej tretine ešte Taliani stíhali držať krok. Po prvej prestávke sme poslali chlapcov na ľad s tým, aby pokračovali v aktívnom forčekingu i bekčekingu. Výsledkom bolo, že na ľade už dominovalo jedno družstvo. Prevýšili sme fyzicky urastenejších Talianov korčuliarsky, palicovou technikou i kombinačne. Za stavu 0:3 menili brankárov, ale od polovice duelu im došla ´para´. Súper frustrovaný vývojom si vykoledoval vylúčenia, ktoré sme v závere potrestali troma presilovkovými gólmi. Dnes dostal príležitosť v bránke Cibulka, vo štvrtok pošleme do boja 15-ročného Hrenáka."

Aj v ďalších dvoch zápasoch budú súpermi zverencov trénera Martina Hrnčára o rok staršie výbery - vo štvrtok Francúzsko a v piatok domáce Rakúsko.

Zdroj: SITA, 18.12.2013